"Работи се по тях и то много усилено се работи. От две седмици провеждаме специализирана полицейска операция и по тази линия. В момента има специален екип, който работи по всяко едно от досъдебните производства. Назначени са всички пожаро-технически експертизи по случаите и аз имам увереността, че в най-скоро време ще имаме положителен резултат."
Работи се по различни версии. Собствениците на автомобилите са различни. Сред тях няма криминално проявени, каза още комисар Джунински.
Областният управител на Монтана Калин Хайтов съобщи за БТА, че е задействал системата BG-ALERT , за да предупреди жителите на общините Вършец, Чипровци и Георги Дамяново през мобилните им телефони за опасен снеговалеж и надвиснали клони по пътищата и улиците. Хайтов посочи, че на много места в област Монтана вече второ поредно денонощие продължава..
Учениците от 10 А. клас на ПГ "Васил Левски" в Мездра дариха на своя съученик Преслав и неговата майка своите стипендии на стойност 2100 лв. Преди дни пожар унищожава дома им. Ръководството на училището организира кампания "Приятел в нужда се познава!", в която ще се събират средства в помощ на пострадалото семейство, казва директорът Мирослав Павлов:..
Правенето на лютеница събра участници от различни издания на Резиденция Баба по повод 10 години от първата инициатива, стартирала през 2015 г. в Средните Родопи. Домакини на празника бяха общността на с. Ослен Криводол и Къщата за доброволци, поддържана от Кирил Начев, Невена Йовчева и местни жители. Към тях се присъединиха и кметът Роман Иванов,..
Състоянието на материалната база в СУ „Васил Левски“ Кула, управлението на училището, напускането на учители и недоволството от новото ръководство обсъдиха на извънредна среща представители на общинското ръководство, Общинския съвет, Регионалното управление на образованието (РУО) във Видин, учители и местни жители. Срещата бе организирана от кмета на..
Да отпадне или да бъде намалена таксата за преминаване на жители на общините Видин и Калафат през Дунав мост 2 предлага общинският съветник от "Демократична България" Калин Виденов. Според него таксата е три пъти по-висока от тази, която се плаща при Дунав мост Русе - Гюргево: "По моста често преминават работещи, студенти, които се обучават в..
Вертолетно летище бе открито в МБАЛ "Св. Петка" във Видин. Съоръжението е 8-то от общо 18, които предстои да бъдат изградени в страната. Това каза при откриването министърът на здравеопазването доц. д-р Силви Кирилов. По думите му съоръжението е изключително важно, тъй като в съвременната медицина има състояния, които изискват в рамките на т. нар...
В Професионалната гимназия „Проф. д-р Асен Златаров“ във Видин се проведе среща с ученици от областта, посветена на насърчаването на четенето и писането. Инициативата е организирана от Съюза на младите писатели – Монтана и е част от кампанията „Дигитална хигиена“ . На срещата присъстваха ученици от няколко видински гимназии, както и от град Кула и..