Отлично се представиха състезателите на видинския боксов клуб "Бдин" в завършилия днес в Сливен шампионат Купа "България", който е и първи кръг от Държавното лично отборно първенство за ученици. Четирима видински боксьори премериха сили със своите връстници в най-масовото състезание от календара на Българската федерация по бокс- над 260 участници. Равносметката за видинския клуб от петдневния боксов маратон- златен медал и престижното седмо място в отборното класиране. Вениамин Кирилов триумфира в най-тежката категория- +76 килограма, като бе с класа над съперниците си. В пътя си до златото, Вениамин записа четири победи- три с технически нокаут в първия рунд и отказ да се качи на ринга в четвъртфинала на представителя на домакините. Победи записаха и братята Мартин и Кристиян Мирославови, но имаха малшанса да срещнат в твърде ранна фаза бъдещите финалисти в своите категории. Достойно се представи и най-малкият видински боксьор в надпреварата- Александър Панчев.
"Много силно и масово състезание беше, жестока конкуренция. Представихме се отлично. Фактът, че сме на седмо място в отборното класиране сред повече от 40 отбора, е красноречив. Вторият кръг ще бъде през юни в Русе и се надявам да затвърдим представянето си. И четирите момчета се представиха отлично, въпреки малшанса при жребия. Вени е шампион и не даде никакъв шанс на съперниците си. Много съм доволен.", каза за Клуб Спорт на Радио ВИДИН старши-треньорът на видинския боксов клуб Кирил Бушев.
През почивните дни в монтанската зала „Младост" ще се проведе финалният етап от турнира за купата на България по баскетбол при жените. Четири отбора ще спорят за трофея. За последно в Монтана се е играл финал за купата на България по баскетбол при жените през 2011 година. Така след 14 години федерацията даде право на града д проведе заключителната..
Съдия, който не е харесван нито от Ботев, нито от Локо /Пловдив/, беше изпратен да ръководи срещата между двата отбора в парк „Лаута". В събота, на 1 март, „смърфовете" посрещат врачани в двубой от програмата на 23-ия кръг в Първа футболна лига, който започва от 14.30 часа. Волен Чинков (на снимката в средата) получи наряд да ръководи срещата,..
Нападателят на Монтана Ибрахима Берете няма да бъде на разположение на наставника Танчо Калпаков за гостуването днес на Ловеч в среща 24-ия кръг на Втора лига. Атакуващият играч от Гвинея го мъчи стара травма и остана в Монтана. На негово място в групата е Кристиян Тасков. Двубоят Ловеч – Монтана е поверен на Мариян Гребенчарски, Тодор Вуков и Георги..
Ботев /Враца/ изтегли възможно най-тежкия противник за полуфинала в турнира за футболната купа на България. Тимът на Христо Янев ще срещне шампиона Лудогорец, като регламентът предвижда финалистът да бъде излъчен в два мача. Първият сблъсък е на 8 или 9 април във Враца, а реваншът ще е в Разград на 22 или 23 април. Преди това обаче Ботев ще гостува..
В събота, 1 март, в спортна зала "Фестивална" във Видин ще се играят срещите от финалната четворка на Регион "Хемус" на държавното първенство по волейбол за момичета до 16 години. Шампионът на зоната ще бъде определен измежду отборите на "Бдин-Вида" Видин, "Троян Волей" Троян, "Ботев" Враца и "Олимпиец" Плевен . Турнирът започва в 10 часа със срещата..
Феновете на "Ботев" Враца се организират за пътуване до Пловдив. Там техните любимци гостуват в събота, на 1 март, от 14.30 часа на стадион "Локомотив" срещу местните "железничари". Въпреки наказанието на домакините, чиито фенове набиха дежурен делегат на мач от Първа лига, гостуващата агитка има право да присъства на мача и да подкрепи своя..
Организаторите на XXIII Републикански шосеен пробег „3 март“ - Община Мездра и СКЛА „Атлет“ - Мездра, напомнят на лекоатлетическите клубове в страната и на училищата в община Мездра, че наближава крайният срок за подаване на заявки за участие в ежегодната спортна проява, съобщават от общинската управа. Заявки за участие в шосейния пробег се..