Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

БОЙНО САМБО ВИДИН: НОВО НАЧАЛО

28
Снимка: Ваня Минева

Над 60 състезатели, на възраст от 5 до над 25 години, тренират в групите на СК "Бъдин", който прибави към името си разширението БОЙНО САМБО.

Най-малките възпитаници на клуба, с които работи треньорът Габриела Кирилова, представиха пред родителите си в отворен турнир наученото през последните месеци в заниманията по самбо, джудо и борба. А след това получиха атрактивно оформени свидетелства и заедно пахапнаха вкусни торти. Всяко от децата не само участва в двубои, но имаше възможност да бъде и съдия.

"Това помага на децата в обучението- като влизат и в едната, и в другата роля, те разбират по-добре отговорностите си, учат се на поведение, уважават се, чувстват се значими, забавляват се. А нали това искаме? Децата да са щастливи в тренировъчната зала", обяснява Габриела Кирилова.

СК Бъдин, Снимка: Ваня Минева"В регистрацията на нашия клуб разширихме семейството на спортовете- вече имаме групи по ММА, бокс, борба, джудо и самбо. Взехме това решение, защото това са спортове, които имат много общо по между си и част от които са тръгнали от бойното самбо. Така децата ще имат по-голяма възможност да избират. Габриела Кирилова е един много добър треньор, тя се е доказвала многократно и като състезател, и като педагог. Работи много хубаво с децата. Видяхте с какво уважение се отнасят към нея и родителите, които винаги са добре дошли на нашите тренировки и занимания", коментира промените Любен Гешев, председател СК "Бъдин" и треньор по ММА. А на въпроса ми защо събира толкова спортове в една зала, ми казва:

"Аз съм от първите, започнали да работят във Видин в бойните спортове. При мен са започнали да тренират Васко Соколов и Бисер Николов, а после станаха световни шампиони. Но са излезнали от нашата школа. Време е да се почне отначало. Реших изцяло да вложа всичкото си време в спорта. Миналата година сме взели общо 19 медала по ММА. Сега имаме двама медалисти от Балканиада. В бойните спортове има много деца вече. На последното състезание в Пловдив- републиканско първенство- участваха около 400 деца. Ние имаме четири медала от там. Септември имаме републиканско в Стара Загора, а октомври- европейско първенство в Англия", казва още Любен Гешев.

Васко Соколов е двукратен световен шампион- Милано 1987 и Ню Джърси 1989, и европейски шампион- Ийст Хановер, 1989, а Бисер Николов е световен шампион- Милано 1987.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Куп медали за борци от Враца

Борци от Враца се отчетоха с престижни класирания на силен международен турнир в Перник. Най-малките състезатели на СК "Ботев 93" взеха участие в мемориалното състезание в памет на Николай Георгиев-Кимбата в Перник. Те се представиха страхотно и показаха, че освен победите на тепиха са се изградили и като задружен отбор, похвалиха се от..

публикувано на 12.02.25 в 10:00

Монтана приема купата по баскетбол при жените

Монтана ще е домакин на финалния турнир за купата по баскетбол при жените. Кандидатурата е обсъдена и се очаква оповестяването от страна на федерацията. Мачовете ще се играят на 1-ви и 2 март.  В зала „Младост" за трофея ще се борят Монтана, Берое /Стара Загора/, Рилски спортист /Самоков/ и Локомотив /София/.

публикувано на 11.02.25 в 16:05

"Монтана" с последна контрола тази седмица

"Монтана" ще изиграе последната си проверка пред подновяването на мачовете от Втора лига. В четвъртък момчетата на треньора Танчо Калпаков играят с "Ком" (Берковица). За сега срещата е насрочена за 15:00 часа. Все още няма яснота на кой терен ще се проведе спаринга.  На 18 февруари "Монтана" гостува на дубъла на "ЦСКА 1948".

публикувано на 11.02.25 в 10:05

Ясна е програмата на "Ботев" (Враца) до средата на март

Обявиха програмата на "Ботев" (Враца) в първите няколко кръга от елитната футболна дивизия. От Спортно-техническата комисия оповестиха графика на футболните срещи до началото на март. Поради телевизионните предавания, програмата се прави на по-къси периоди от време. "Ботев" ще приеме "Локомотив" (София) на 14 февруари в петък. Мачът на стадион..

публикувано на 11.02.25 в 09:10

"Видабаскет" записа десета победа

"Видабаскет" надигра категорично "Политехника" Дупница в дербито на 14-ия кръг на Българската баскетболна лига, А група, Регион Запад. Срещата в спортна зала "Фестивална" във Видин завърши при резултат 89:70 точки (25:16, 17:12, 31:21, 16:21). Това бе десета победа за момчетата на Иван Тилев, които са на второ място във временното класиране с точка..

публикувано на 09.02.25 в 19:51

Защитник на "Монтана" пропуска старта на полусезона

Защитникът на "Монтана" Димитър Буров ще претърпи операция на ахилес на десния крак. Интервенцията се налага, след като левият бек се контузи по време на контролата в Алания срещу швейцарския "Брюл". Направеният допълнителен медицински преглед показал, че скъсването е налице. Във вторник Буров ще претърпи операция. Така бившият капитан на "Монтана" ще..

публикувано на 09.02.25 в 17:02

Отбор от школата на "Локо" Мездра изигра престижни контроли

Отборът момчета, родените 2014 година, от Детско-юношеската школа на "Локомотив" /Мездра/ с треньор Владимир Найденов изигра два равностойни и стойностни мача с общо 8 полувремена по 15 минути срещу отбора на Септември /София/. В едната от срещите малките „железничарчета” постигнаха победа след страхотен обрат и много голове с 6:3, а във..

публикувано на 09.02.25 в 16:56