Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Започва ралиспринт "Вида-2016"

Снимка: Ваня Минева
Втори кръг на националния шампионат ралиспринт "Вида 2016" ще се проведе на 2 и 3 юли във Видин. Състезанието е организирано от Общината и Автомобилен спортен клуб "Жико-Моторспорт". Мероприятието започва с церемониален старт на 2 юли от 19.00 часа на площад "Бдинци". 13 автомобила ще се включат в надпреварата. Състезанието ще бъде на 3 юли в следните етапи:

09:30 ч.- Старт
Синаговци
СЕ 1 Синаговци - Грамада (7,41 км)
Водна 1
11:00 ч. СЕ 2 Водна - Грамада (12,69 км)
Водна 2
12:35 ч.- СЕ 3 Водна - Грамада (12,69 км)
Водна 3
13:55 ч.- СЕ 4 Водна - Синаговци (8,28 км)

Награждаването е от 16:00 ч. на площад "Бдинци". Общото разстояние на отсечките (СЕ 1, СЕ2, СЕ3 и СЕ4 ) е 41.07 км, на прехода- 61,71 км. Трасето ще бъде затворено един час и тридесет минути преди старта на състезанието. То съвпада с републикански път III - 1413 и общински път VID 14121, поради което движението временно се пренасочва по следните обходни маршрути:

-  за движещите се превозни средства от гр. Видин за с. Водна и гр. Грамада и обратно по следния обходен маршрут - гр. Видин - Гара Срацимир - гр. Грамада - с. Водна и обратно;

-  за движещите се от гр. Кула към с. Синаговци и обратно по следния обходен маршрут - гр. Кула - м. "Церова вода" - гр. Грамада - Гара Срацимир - гр. Дунавци - с. Синаговци и обратно или гр. Кула - гр. Видин - гр. Дунавци -с. Синаговци.

Разговори с председателя на АСК "Жико-Моторспорт", Иван Иванов и директора на ралито Румен Манолов можете да чуете в звуковия файл.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Лидия Ценова донесе първата купа за Враца от зимно учителско състезание

Трета зимна учителска спартакиада се проведе в ски курорта "Банско". Участие в събитието взеха старшите учители по физическо възпитание и спорт от град Враца .  Спортното събитие е организирано от Синдиката на българските учители и Българската работническа федерация "Спорт и здраве" към КНСБ, с подкрепата на Министерството на младежта и..

публикувано на 11.03.25 в 16:00

"Бдин" среща "Локомотив" в турнира за Купата на Аматьорската лига

Утре "Бдин" /Видин/ приема "Локомотив" /Мездра/ в мач от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига, Втори кръг. Началото на срещата е от 15.00 часа на стадион "Бенковски".  В предишния кръг от турнира "Бдин" отстрани отбора на "Голям извор" със 7:1, а "Локомотив" победи с 2:0 "Партизан" /Червен бряг/.  Така двата тима..

публикувано на 11.03.25 в 14:26

Дерби на стадион "Огоста"

В "Монтана" гледат към трите точки в днешното дерби на стадион "Огоста" срещу "Добруджа" /Добрич/. Срещата е последна от 25-ия кръг на Втора лига. Мачът е от 17.30 часа. Ето и очакванията на треньора на "Монтана" Танчо Калпаков : "Опитваме се да го приемем като всеки един друг мач, да се готвим като за всеки друг мач, но реално позицията на двата..

публикувано на 11.03.25 в 10:51

В Целе ще се играе финалната четворка на Адриатическата лига

Словенският град Целе ще е домакин на финалната четворка от Адриатическата лига по баскетбол при жените.  Мачовете са на 29 и 30 март .  Освен домакините за финалния етап се класираха "Будучност" и българските "Монтана" и "Берое" /Стара Загора/. Бордът на Адриатическата лига констатира, че Целе единствен изпълнява всички условия за домакинство и..

публикувано на 10.03.25 в 16:10

"Монтана" приема "Добруджа" в мач от Втора лига

"Монтана“ приема "Добруджа“ /Добрич/ в мач на върха на Втора лига. Срещата на стадион "Огоста" е утре, от 17.30 часа. Монтанци са лидер във временното класиране с 52 точки, Добруджа има 50.  Дербито от 25-ия кръг е поверено на Владимир Вълков, Мирослав Иванов и Иво Колев. Георги Стоянов е четвърти арбитър, а оценка на съдиите ще дава Вихрен Манев...

публикувано на 10.03.25 в 15:34

Ботев (Враца) се отдалечава от бленуваното спасение

Ботев (Враца) не успя да победи Крумовград у дома и намали шансовете си за спасение през този сезон. Врачани вкараха гол и получиха правото да бият дузпа, но и това се оказа недостатъчно да промени нулевото равенство в дербито на дъното от 24-ия кръг на Първа футболна лига. По-чистите положения бяха пред вратата на гостите. След като изминаха десет..

публикувано на 09.03.25 в 14:16

Монтана повали Левски в София

Волейболистите на Монтана взеха победа с 3:2 гейма при гостуването си на лидера в първенството на Супер Волей столичния Левски.  Наставникът на Монтана Даниел Пеев продължава да има проблеми със състава.  Заради заболяване Пеев пусна чак в края топ-реализаторът Василий Молотков.  Левски повеждаше в резултата, а Монтана изравняваше, за да се стигне до..

публикувано на 09.03.25 в 14:01