Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Монтана" стартира с победа лагера в Банско

Снимка: Любо Андреев

Монтана стартира с победа контролните си срещи от лятната подготовка в Банско. На терена в комплекс "Пири" момчетата на треньора Стевица Кузмановски се наложиха с 4:0 над домакините от втородивизионния Банско. Елитният тим от Северозападна България вкара по два гола в двете полувременна.

В 28-та минута едно от новите попълнения на Монтана, привлечения от Пирин /Благоевград/ Даниел Генов откри резултата след рикошет. Генов асистира при втория гол дело на Петър Атанасов, малко преди почивката. През вторите 45 минути Кузмановски направи куп смени. Юношата на Монтана Александър Веселинов на два пъти порази вратата на Банско. В 67-та и 69-та минута 19-годишният нападател с глава прати топката в мрежата на противника. Головете станаха след центриране от корнер на Цветан Варсанов и Иван Иванов. Следващата проверка на Монтана в Банско е на 6 юли срещу Ботев /Враца/.

Монтана: Христо Иванов, Шоко, Тихомир Трифонов, Денис Пидев, Антон Полюткин, Николай Чипев, Петър Атанасов, Георги Коруджиев, Атанас Илиев, Сергей Георгиев, Даниел Генов /Ивайло Василев, Раиф Мурадов, Басо, Алекс Асенов, Бала, Любоя Арсен, Любомир Тодоров, Иван Иванов, Цветан Варсанов, Александър Веселинов/.

Маркиньос ще продължи кариерата си в Монтана. 34-годишният полузащитник е с тима от Северозападна България на лагера в Банско. Маркиньос, който е с български паспорт, ще е петият бразилец в селекцията на треньора Стевица Кузмановски. Преди това с Монтана подписаха Шоко, Бала, Жосиас Басо и Фернандо да Силва. В тима на Стевица Маркиньос се събира с бившия си съотборник от Пирин /Благоевград/ Даниел Генов. Пробният период за защитниците Денис Пидев и Антон Пальоткин продължава. Двамата взеха участие в контролната среща с Банско, която монтанци спечелиха категорично с 4:0.

"На този етап резултатът не е важен. Важно е да сглобим добър отбор", коментира президентът на Монтана Румен Панайотов. Монтанци са на път да се разделят с централния защтинк Георги Ангелов. Бранителят е една от трансферните цели на Верея /Стара Загора/. От ръковството на новата в елита обаче ще трябва да платят за Ангелов, тъй като той има още действащ договор с Монтана.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Три медала за видинчанин от Световното по щанги в Лас Вегас

Любен Перчински заслужи три медала от Световното първенство по вдигане на тежести за ветерани в Лас Вегас, САЩ. В най-тежката категория +110 кг при мъжете над 50 години, роденият във Видин състезател се пребори за злато в изхвърлянето, бронзов медал в изтласкването и трето място в двубоя.  "Резултатите, които постигнах, са най-добрите, които съм..

публикувано на 17.09.25 в 11:49

Станимир Тренчев с наряд на стадион „Огоста"

"Монтана" и "Спартак" /Варна/ откриват 9-ия кръга на Първа лига в петък. Мачът на стадион „Огоста" е от 17.45 часа.  От БФС назначиха за съдии Станимир Тренчев, Костадин Тановчев и Иван Иванов. Четвърти арбитър е Ивайло Ненков. ВАР съдия е Красен Георгиев с помощник Кристиян Тодоров. Оценка на съдиите ще дава Иван Вълчев.

публикувано на 17.09.25 в 10:17

Отложиха първия мач на "Видабаскет"

Първият кръг на новия сезон на Българската баскетболна лига "А" група се отлага, съобщиха от ръководството на първенството. Технически затруднения, свързани с интеграциите между Българската федерация по баскетбол (БФБ) и ББЛ, които засягат статистиката от мачовете и видео излъчването на живо на първенството, са причината за по-късния старт на..

публикувано на 17.09.25 в 10:06

Глобиха "Ботев" след загубата от "Берое"

Дисциплинарната комисия на БФС наказа сурово врачанския "Ботев" след срещите от 8-ия кръг на Първа футболна лига. Миналия петък тимът на Христо Янев загуби с 0:2 гостуването си на Берое в Стара Загора. Заради закъснение на началото на второто полувреме врачани ще платят 1000 лева. Любопитно е, че и домакините от "Берое" са наказани по същия..

публикувано на 17.09.25 в 09:59

"Ботев" (Враца) привлече украински халф

Врачанският "Ботев" привлече още едно ново попълнение в състава си. Новият футболист влезе в игра за елитния клуб в Стара Загора, още преди да бъде представен. Данило Полонский дебютира при загубата от "Берое" с 0:2 в петък. Офанзивният полузащитник се появи на терена като резерва в 77-ата минута. 23-годишният украинец беше без отбор от..

публикувано на 16.09.25 в 10:42

Успешен уикенд за малките футболисти от Мездра

Родените през  2009-2010 година момчета от ДЮШ на Локомотив /Мездра/ с треньор Стоян Стоянов, които от този сезон се състезават за първи път в Зона Велико Търново, постигнаха като гости престижна и ценна победа над Спартак /Плевен/ с 2:1.  Въпреки че игра  70 минути с човек по-малко, отборът показа характер и победи. В класирането момчетата вече..

публикувано на 15.09.25 в 13:49

"Видабаскет" приема "Хасково" в първия кръг на ББЛ

Следващата събота, 20 септември, започва новият сезон на Българската баскетболна лига . През новия шампионат ще бъде въведена нова състезателна система. За първи път отборите са разпределени в два региона – Изток и Запад, като ще играят мачове на разменено гостуване в редовния сезон и ще се класират за плейофи. Вицешампионът "Видабаскет" отново е в..

публикувано на 14.09.25 в 17:40