13-и ден Мая Личева продължава да търси своя домашен любимец- джак ръсел териера Фелипе.
Той изчезна на 25 юни в Монтана, по време на спортната инициатива "Активна събота", която се проведе в парк "Монтанезиум".
От тогава кампанията по издирването на Пипо, както галено го нарича Мая, не спира- включват се много нейни приятели, познати, има страница във Фейсбук. Хиляди потребители на социалната мрежа помагат като разпространяват информацията за издирването на кучето. Разлепени са обяви в Монтана, а Мая Личева и нейни приятели са обиколили града и близките села в търсене на джак ръсел териера, който все още липсва.
Обявена е парична награда от 1000 лева за изгубеното куче. Хора се обаждат и споделят противоречива информация. Вчера, например, човек се обадил да каже, че видял моторист да пъха търсеното куче в торба.
Мая Личева е от Пловдив. Вчера се е прибрала от Монтана без Пипо. Казва, че няма да се откаже да търси Фелипе. И обещава, че няма да повдига обвинения на човека, който е прибрал кучето й, само да й го върне.
Ако имате информация и може да помогнете на Мая да намери Пипо, може да се обадите на нейния телефон- 0878 61 64 50, да пишете на нейния профил във Фейсбук или в групата "Да помогнем на Мая и Пипо".
Още за историята на Мая и Пипо ще ви разкажем утре в следобедния блок "Цветовете на деня".
В апартамент в блок в жилищен комплекс "Крум Бъчваров" във Видин беше монтирана първата термопомпа в домакинство в рамките на изпълнението на инициативата "За по-чист въздух в община Видин". Кабинетът ще оттегли и преработи проектобюджета за 2026 година. Решението е на Съвета на коалицията по искане на председателя на партията..
Ученици от 4. клас в училището в Зверино представиха свои кулинарни продукти в открит урок по предприемачество, част от Седмицата на предприемачеството. Идеите им бяха разработени след анкета за предпочитанията на съученици и учители. Екипите избраха име, създадоха дизайн и подготвиха кратки рекламни презентации. Жури от 11. клас оцени проектите..
Намаляват престъпленията в общините Козлодуй и Хайредин, това личи от анализа на районното управление в атомната столица, което се грижи за реда в двете общини. Резултатите от обобщената справка за 2024-а година бяха приети на последното редовно заседание на общинския съвет в Козлодуй. Данните бяха представени от главен инспектор Бранимир Благоев,..
Нов модерен STEM център откриха днес в VII Средно училище „Йордан Радичков" в Монтана. На третия етаж са ремонтирани и оборудвани три кабинета по „Информационни технологии", „Природни науки", „Математика, физика и химия", съобщи директорката Станка Костова. "STEM центърът предполага обучение с практика." В продължение на повече от две години..
В пет български общини, сред които Ружинци и Брегово, се разкриват нови Домове за възрастни хора . Общият капацитет е над 100 души. Социалният министър Борислав Гуцанов съобщи, че държавата е осигурила 260 хиляди лева за ремонтни дейности в сградите. "Започнахме извеждането на хора от така наречените "Домове на ужасите". Отнехме 18 лиценза,..
В апартамент в блок в жилищен комплекс "Крум Бъчваров" във Видин беше монтирана първата термопомпа в домакинство, в рамките на изпълнението на инициативата "За по-чист въздух в община Видин". На място присъства и заместник-кметът Десислава Тодорова, която заяви: "Днес поставяме в настоящето домакинство една термопомпа и бих искала да използвам..
Общинските съветници в Кула единодушно одобриха предоставянето на 14 000 лева от резерва в местни дейности за дофинансиране на СУ „Васил Левски“ . Средствата са предназначени за закупуване на гориво за отопление за месец ноември. „Тези пари няма да ни свършат работа, но ще ни помогнат. Оказа се, че започнахме с отоплението по-рано, октомври..