Традиционният пленер по живопис започва във Вършец в сряда, 27 юли. Той е част от програмата за отбелязването на Празника на курорта, минералната вода и Балкана.
"Тази година ще има малко повече участници, 18 души ще бъдат, от различни краища на България. Те ще рисуват цяла седмица. "Магичният Вършец" ще бъде темата, по която ще рисуват. Точно на 3 август ще бъде откриването на самата изложба и тогава е завършването на пленера", обясни специалистът "Туризъм" в Община Вършец Даниела Лилова.
Участниците са Георги Паунов, Гошо Александров, Виолета Апостолова, Мила Ботушева, Володя Казаков, Румен Статков, Марта Михайлова, Мартин Георгиев, Рени Петрова, Дончо Планински, Виктория Михайлова, Кънчо Паунов, Анета Лазарова, Румен Атанасов, Даниела Ефремова, Цвета Петрова, Георги Антонов и Николай Пенков.
Отборът на ГПЧЕ "Йордан Радичков" спечели областното състезание на Младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец“ във Видин. В надпреварата на стадион "Георги Бенковски" участваха отбори от девет училища от: Видин, Белоградчик, Кула, Дунавци и Дреновец. Ocигypитeлнaтa внocĸa зa пeнcия щe бъдe yвeличeнa c 1 пpoцeнтeн пyнĸт пpeз 2027..
Учителите на 1-ви "а" клас от ОУ "Хр. Ботев" в Мездра проведоха празник на четенето в детския отдел на библиотеката. Темата беше "Запознаване с библиотеката" и беше посветена на Националната библиотечна седмица, както и на откриване на нови читатели и приятели на библиотеката в лицето на първокласниците от 1-ви "а". Библиотекарят Величка..
Панорама на средното образование представя възможностите за обучение след седми клас в училищата от област Видин. Областта е сред тези, в които има изключително голямо разнообразие на профили и професии, които отговарят на съвременните изисквания на пазара на труда, отбеляза при откриването началникът на Регионалното управление на образованието..
Във връзка с ремонтните дейности по бул. „Панония“ във Видин, започва поетапно затваряне на движението през кръговите кръстовища заради асфалтиране, съобщават от Общината. Днес, 14 май, до 18:00 ч. ще бъде затворено за преминаване кръстовището с ул. „Акад. Стефан Младенов“ . Утре от 08:30 до 18:00 часа ще бъде затворено кръстовището с ул...
Международни екипи на гражданска защита спасяват населението на Монтана след голямо наводнение. Към 300 пожарникари, спасители и доброволци от 7 държави показват възможностите си в учение за реакция при природното бедствие . Монтана е домакин на Международно полево учение BG-EU MODEX 2025. Областта и по специално Монтана са засегнати от голямо..
Отборът на ГПЧЕ "Йордан Радичков" спечели областното състезание на Младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец“ във Видин . В надпреварата на стадион "Георги Бенковски" участваха отбори от девет училища от: Видин, Белоградчик, Кула, Дунавци и Дреновец. Състезателите премериха сили в дисциплините „Бойно разгръщане на състезателна пътека“ и „400..
Медицински хеликоптер транспортира днес от болницата в Монтана до София 19-годишен младеж в тежко състояние. Това е вторият пациент взет от "въздушната линейка" от областната болница. Спасителната мисия на медицинския хеликоптер стана по искане на лекарите от болницата в Монтана. Транспортиран е 19 годишен младеж от община Лом, съобщи..