Над 8 километрова опашка от ТИР-ове се образува в почивния ден на "Дунав мост 2", при Видин - Калафат, на изход от страната ни. Според сайта на Главна дирекция "Гранична полиция", към 13.30 часа колоната от чакащи превозни средства е около 5 км. В действителност опашката е над 8 км. видя екип на Радио ВИДИН, а междувременно пристигат и още товарни автомобили. След повече от 4 часа чакане шофьорите недоволстват от забавянето и липсата на информация за причините за него. Според тях, най-вероятно се касае за лоша организация на пропускателния пункт. Чакащите в средата на опашката шофьори предполагаха, че ще могат да минат границата най-рано утре около 10 часа.
"Защо чакаме, защото еди кой си казва: "Чакай! Ти къде си тръгнал? Полека, не бързай!"... Отговорът е, че никой не може да ти даде отговор... Проверката е не повече от 2, 3, до 5 минути на камион... Лошо е, много е лошо... Много бавно върви опашката. Минавал съм и друг път, но никога не съм чакал толкова много. Няма нищо, нито тоалетна, храна - каквото имаме ние. Просто се учудвам как на такава европейска граница - толкова време да се чака. Има граници, които изискват обработка на документи и се минава по-бързо отколкото тук. При положение, че сме в Европейския съюз... Когато беше ферибота се минаваше много по-бързо, отколкото сега. Идваш и знаеш, че ще минеш примерно за 4 часа, а сега идваш и не знаеш кога ще минеш. Това е ненормално просто."
Докато шофьорите чакаха под палещите лъчи на слънцето, телефоните на отговорните институции даваха свободно.
Община Враца ще поиска потвърждение от Общинския съвет за поет ангажимент по изграждането на слънцезащитни съоръжения с фотоволтаична централа върху покрива на местната администрация. Проектът бе одобрен за кандидатстване миналия месец на извънредна сесия, а на редовното заседание на 25 ноември съветниците трябва да потвърдят решението, за да бъде..
Дамски клуб „Монтана на токчета“ събра над 2500 лева по време на осмото си благотворително събитие, провело се под мотото „ С Коледния дух в сърцата“ . Събраните средства ще бъдат използвани за осигуряване на хранителни пакети за нуждаещи се жители на Монтана. В инициативата участваха 50 дами, които нарисуваха 50 картини с ангелчета. Те твориха в..
На 23 ноември Българската православна църква почита паметта на руския княз Свети Александър Невски - покровител на най-големия православен български храм в София. "Св. Александър бил княз на Новгородска област. По време на неговото упраление шведския крал с многобройна войска се отправил към Новгород. Княз Александър защитил града си, като възложил..
Ремонтът на Дома за възрастни хора във видинското село Кутово няма да приключи в първоначално заложения срок и ще бъде удължен. Това съобщи за Радио Видин директорът на заведението Десислава Митева. "Ремонтът трябваше да приключи в края на годината – през декември, но в момента тече процедура по удължаване на срока. Очаква се дейностите да..
Община Враца обяви интересно съревнование, което е под надслов „Моят рибарски улов", става ясно от публикация в социалните мрежи. От местната управа приканват всеки, който обича природата, риболова и емоциите да ги сподели с организаторите. Нужно е да се изпрати снимка на уловена риба, риболовно приключение или специален момент край реката. Така..
Слънчевият ноемврийски ден събра любители на книгите от близо и далеч в старото училище в Ослен Криводол, където тържествено бе учреден първият читателски клуб в селото – "С книга на село". Началото бе поставено със звъна на стар ученически звънец, който символично прикани присъстващите към новото духовно начинание. Членовете на клуба ще се събират..
Община Мизия планира да изгради четири басейна за задържане и попиване на скатни води. Хидротехническите съоръжения ще предпазват няколко улици в града, които се наводняват при проливни дъждове. Идеята на Община Мизия е да изгради така наречените ретензионни басейни на сухите дерета Оряховски и Селанвски дол. При проливен дъжд от тях идва..