Заупокойна света литургия ще бъде извършена утре, 30 септември, във видинския храм "Света Петка" във Видин, съобщават от митрополията. Поводът е навършването на две години от трагичния инцидент в с. Горни Лом. 15 души загинаха при взрива в оръжейния завод на 1 октомври 2014 година. Заупокойната литургия ще бъде отслужена от архимандрит Самуил, председател на храма. Панихида за загиналите ще започне във видинската църква от 11 часа .
Панихида се очаква да бъде отслужена и в с. Горни Лом на 1 октомври, от 11 часа. Тя ще бъде извършена от Негово Високоблагоговейнство свещеноиконом Рафаил Ангелов, архиерейски наместник на Белоградчишка духовна околия.
Заупокойни молитви ще бъдат отслужени и в Монтана, Чипровци, както и в Белоградчик, на които ще бъдат споменати загиналите при инцидента, допълват от видинската митрополия.
Започва реконструкция на северния вход на Монтана откъм Лом. Над 48 мил. лв. ще бъдат вложени в отсечката от един километър на булевард „Трети март". Двойното обозначение на цените на стоки и услуги в лева и в евро е задължително от днес. Двете трябва да са изписани с еднакъв шрифт върху етикетите. От понеделник затварят за..
Започва реконструкция на северния вход на Монтана откъм Лом. Над 48 мил. лв. ще бъдат вложени в отсечката от един километър на булевард „Трети март". Ще бъдат изградени три нови кръгови кръстовища. Изпълнението трябва да приключи за две години. Ремонтът на отсечката на булевард „Трети март" в Монтана се финансира от Общинската инвестиционна..
Кино под звездите ще се проведе в Каленик. След дълго прекъсване във видинското село отново ще бъдат прожектирани филми. Инициативата е на местното читалище и ще започне тази вечер в 21:00 часа с прожекция на "Господин за един ден", обясни секретарят Габриела Георгиева. "На хората много има хареса идеята. Първоначално беше два дни да се проведе..
От 11 август, понеделник, ще се ограничи преминаването в посока Монтана в 7-километрова отсечка от път I-1, обхода на града. Промяната се налага заради ремонт на фуги. Трафикът ще преминава двупосочно в платното за София, в което ще са обособени по една лента за всяка посока. Предвижда се обновяването на съоръженията в платното за Монтана да..
Първата Резиденция за млади писатели в Северозапада ще се проведе в рамките на фестивала "Враца - книжен град". Инициативата е на врачанската библиотека и е насочена към млади хора с интерес към писането на поезия и проза на български език, каза директорът на културната институция Силвия Павлова . "Тази инициатива ще се проведе в периода от 25..
Съвместни екипи от български и румънски полицаи ще се включат от 8 август до 19 септември в контрола на трафика в област Видин. Съвместен екип ще извършва проверки и на територията на град Видин, съобщиха от полицията. Служителите на реда ще участват и в контрола на главен път Е-79 заради интензивния трафик. Проверките ще бъдат фокусирани върху..
До дни ще станат ясни резултатите от конкурса за директори на училища във Видинско. Днес допуснатите кандидати се явиха на интервю. Със заповед на началника на РУО- Видин от 11 юни бе обявен конкурс за директори на девет училища от региона. До тест бяха допуснати осем кандидати- Георги Кидиков, Здравка Младенова, Кристина Луканова, Мариета..