"Турският въпрос и Държавната сигурност"- това е третата книга, която бившият дипломат Любомир Шопов ще представи пред мездренчани. В нея са развити различни теми: Ислям, Европа, "Руска окупация" на България,Тракийски геноцид, Турски доктрини и България, Живков - Горбачов, Тайните служби и ДС на България и други.
Любомир Шопов е роден пред 1942 година в София. Завършва дипломация в Москва, където работи в българското посолство. Пет години ръководи българската правителствена делегация на преговорите между Варшавския договор и НАТО, три години е бил началник на отдел "Трети" - Балкански страни в МВР. Член е на Асоциацията на разузнавачите от запаса и на Национална асоциация "Сигурност".
Книгата ще бъде представена от 13.30 часа в заседателната зала на Общински съвет- Мездра.
Читателски клуб „Book Hub“ и НЧ „Просвета-1925“ - Мездра организират среща с писателя Димитър Цолов – Доктора. Димитър Цолов ще представи най-новата си книга „Смъртоносна събота“ – криминален роман, който е продължение на друга негова книга „Мъртвешко парти“. Главен герой отново е Даниел Целов, инспектор от криминална полиция. Разследването в..
На 9 февруари се отбелязва М еждународният ден на стоматолога . В област Видин празник имат 78 практикуващи зъболекари, най-младият от които - д-р Яна Валентинова, е завършила преди няколко месеца, каза председателят на районната колегия на Българския зъболекарски съюз д-р Нели Драгинова. "Доста намаля колегията като членска маса. Имаме..
Над 15 700 кутии цигари, превозвани в нарушение на Закона за акцизите и данъчните складове са задържали митнически служители при проверки в района на главен път Е79, в участъка София - Видин. Цигарите, които са били облепени с български бандерол, са открити в спрян за проверка товарен автомобил с български регистрационен номер, превозващ стока от..
Най-ниските температури в област Монтана за настоящата зима са измерени тези почивни дни. Вчера най-студено е било в село Долно Церовене , а днес във Вършец. От минус 11 до минус 3.5 достигнаха най-ниските температури отчетени за вчера и днес в Монтанско. В събота рекордът е за якимовското село Долно Церовене минус 11 градуса. С два градуса по-топло е..
С пълно единодушие - 14 гласа Браницкият епископ Пахомий е избран за Видински митрополит. Каноническият избор се проведе след литургията в синодалния параклис, след като епархийските избиратели миналата неделя определиха двама кандидати за овакантения митрополитски престол, между които да е изборът - Браницки епископ Пахомий и Мелнишки..
Над 5500 тона отпадъци са постъпили през последното тримесечие на миналата година в сепариращата инсталация за отпадъци в депото край врачанското село Костелево . Там се депонира боклука на общините Враца и Мездра. Общото количество боклук, постъпил за сепариране е почти 5527 тона. Около хиляда и двеста тона са от община Мездра, останалите от Враца и..
Според Националния статистически институт (НСИ) преките чуждестранни инвестиции в нефинансовия сектор в област Враца към края на 2023 г. са били в размер на 134.2 млн. евро. Най-голяма е стойността на направените преки чуждестранни инвестиции в промишлеността, където са налети 104.6 млн. евро. Следват ги секторите „Професионални дейности и научни..