С три отбора тази събота и неделя Баскетболен клуб "Видабаскет" участва в държавното първенство за мъже и подрастващи. Рано тази сутрин за Враца заминаха юношите на клуба, където се играе първият турнир от втората фаза на държавното първенство при подрастващите на регион "Рила". В залата на Врачанската математическа гимназия възпитаниците на Николай Колев победиха отбора на "Пирин" Гоце Делчев с повече от убедителния резултат 99:49. Видинските момчета до момента са без загуба в първенството със 7 победи от 7 мача. В групата за турнира старши треньорът включи следните състезатели: Радослав Димитров, Борис Радоилов, Кристиан Нунов, Борислав Стоянович, Евгени Михайлов, Александър Гергов, Цветан Иванов, Деян Емилов, Павел Петков, Денислав Петков, Иван Иванов и Александър Илиев.
У дома със 72:32 надиграха "Спортист 1959" Своге момчетата на "Видабаскет". Видинската спортна зала "Фестивална" е домакин на финалния баскетболен турнир на регион „"Рила" от държавното първенство за момчета до 14 години. Участват отборите на "Видабаскет" Видин, "Спортист 1959", "Велбъжд 2002" Кюстендил и "Евробаскет" Благоевград. Видинските баскетболисти води Кирчо Цветков, който разчита на следните 14 състезатели: Никола Емилов, Патрисио Пламенов, Божидар Еленков, Георги Войчев, Кирил Кирилов, Мартин Величков, Калоян Кюлев, Цветомир Стрезов, Константин Георгиев, Драгомир Ушоров, Калоян Ивов и Колоян Димитров. До момента в първенсвото отборът на Видабаскет е с актив от 3 победи и 2 загуби.
Кулминацията на баскетболния маратон този уикенд е в неделя- 26 февруари, във видинската спортна зала "Фестивална", където от 17.00 часа е срещата от първата шестица на мъжката А група между "Видабаскет" Видин и "Рилски спортист" Самоков. Старши треньорът Николай Колев ще разчита на всички момчета за двубоя, а вече хубавото време и положителните температури са предпоставка за пълни трибуни и невероятна атмосфера. Шестият играч винаги е бил най-важният за видинския тим.
Състезателят на видинския клуб "Бдин 77" Кристиян Георгиев завърши трети в серията си на едноместен каяк 1000 м и се класира за полуфинал на Световното първенство по кану-каяк за юноши и девойки в Португалия. Полуфиналът е в петък, 25 юли, от 12.30 часа. Тази вечер Кристиян ще стартира в сериите на 500 метра двуместен каяк заедно с Никола Димов. Другият..
Отборът на "Порт Лом" спечели Първия кръг от Държавното първенство по водомоторен спорт, който се проведе в Тутракан. На второ място са домакините, трети е отборът на Ряхово. Видинският клуб по водомоторни спортове "Симеон Симеонов" остана на 4-ото място в класирането. В състезанието участваха общо 11 отбора. Домакин на Втория кръг на Държавния..
Двама състезатели на видинския клуб "Радуканови" са включени в националния отбор за Балканиадата по лека атлетика за мъже и жени. Кристен Радуканова ще се състезава в дву дисциплини - спринт на 100 и 200 метра. Георги Петков пък е включен в националната ни щафета на 4х100 метра. В Балканския шампионат България ще бъде представена общо 20 мъже и 9..
Състезатели на видинските клубове по кану-каяк ще участват в Световно първенство в Монтемор, Португалия, за юноши и девойки, младежи и девойки до 23 години. Бронзовият медалист от Европейското първенство за младежи до 23 години в Румъния по-рано този месец Преслав Симеонов от Спортен клуб "Бонония" ще участва в дисциплините едноместен каяк 500 метра и..
Инициатива от движението "Биатлон за всички" (Biathlon 4 All) ще се проведе на 26 юли в ски център "Ком" . Събитието е демонстрационно и е насочено към популяризиране на биатлона в България, както и на ново лазерно оръжие. Дисциплините съчетават бягане и стрелба с професионални лазерни пушки. Всеки желаещ, без значение от възраст или подготовка,..
Състезателят на видинския клуб по лека атлетика "Радуканови" Васил Антонов представи достойно България като завърши на престижното пето място финала в бягането на 400 метра на Европейския олимпийски фестивал . Възпитаникът на треньора Мирослав Радуканов спечели убедително серията си снощи с резултат 48,08 секунди и се класира без проблем за..
Ръководството на "Бдин" Видин вече предлага на футболните фенове абонаментни карти за мачовете на отбора, съобщиха от клуба. Картите за новия сезон на Северозападната Трета лига са в три различни категории, като за ученици и пенсионери има отстъпки в цената. Чрез покупката на абонаментната карта всеки привърженик спестява минимум 15% от общата стойност..