Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Млади хора от Монтана ще кажат "Не на насилието"

2
Снимка: Радио ВИДИН

Млади хора ще кажат "не" насилието с концерт в Слънчевата градина в Монтана тази вечер. Мястото е едно от най-посещаваните в града, но в началото на юли се прочу с неприятен инцидент, който стана повод за организирането на концерта "Слънчевата градина Open Air: Не на насилието".

"Няколко дни след боя, който е станал там, когато двама тинейджъри бяха бити от трима възрастни мъже, се организирахме със скейтъри, байкъри и музиканти и решихме да направим концерт. Получихме помощ от Общината, намерихме групи и така... Участниците в концерта много ни подкрепят. Едно от момчетата, което пострада, беше с мен в Общината, когато уговаряхме концерта, второто момче, което беше по-тежко пострадало, е участник в една от групите, той е вокал и бас китара. В Слънчевата градина в Монтана се случват много лоши неща, затова идеята на концерта е освен да кажем "Не на насилието", самата градина да бъде заредена с положителна енергия"- каза барабанистът на групата Confusion и организатор на събитието Деян Лилков.

Началото на концерта "Слънчевата градина Open Air: Не на насилието" е от 19 часа.

Повече чуйте в звуковия файл.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още
полиция монтана

Трима задържани в Монтана за притежание на наркотици

19-годишен жител на Монтана е задържан в ареста на местното районно управление за притежание на наркотици . Още двама са прекарали нощта зад решетките, след като в колата им униформените открили канабис След получена оперативна информация за притежаване на наркотици вчера, към 17 часа, полицаите спрели за проверка лека кола на кръстовището на..

публикувано на 08.02.25 в 15:28

Катастрофа с жертва край Монтана

Пътничка в автомобил e загинала при катастрофа край монтанското село Вирове . Шофьорът на колата е в тежко състояние в болницата в Монтана . П ътният инцидентът е станал преди обед в събота.  Станал е челен сблъсък между лек автомобил и микробус. И двете превозни средства са били с монтански регистрации.  Сигналът за катастрофата е получен в 10:50..

публикувано на 08.02.25 в 14:49
Изображението е илюстративно.

В област Монтана не е открит ботулинов токсин при извършените проверки

В региона няма регистриран обект за поставяне на медикамента с цел разкрасяване.  Екипи на хигиенната инспекция в Монтана и органите на реда са извършили за три дни 19 проверки на козметични и фризьорски салони и две лечебни заведения за които има данни, че поставят ботокс, с цел разкрасяване. При някои от инспекциите обектите били..

публикувано на 08.02.25 в 11:02

Кулските села Старопатица и Тополовец ще отбележат Трифон Зарезан

Денят на лозаря ще бъде отбелязан в кулското село Старопатица с тържество. По традиция, ще бъде отслужен водосвет за здраве и плодородие от 9:30 часа в църковен храм "Св. пр. Илия" от Архиерейския наместник на Кулска духовна околия отец Илия. Конкурс за най-добро бяло и червено вино ще се проведе от 11:00 часа в сградата на Пенсионерски клуб..

публикувано на 08.02.25 в 10:07

Белоградчик се подготвя за новия туристически сезон

В Белоградчик  официално ще бъде открит новият туристически сезон през април. Подготвена е разнообразна програма, каза кметът на общината Боян Минков : "Тази година ще бъде отново през април месец, такива са нашите планове и разбира се, очакваме една силна година. Ще го направим както и миналата година, ще поканим важни гости и да се превърне в един..

публикувано на 08.02.25 в 10:00

32 тона отпадъци над капацитета в депото край Враца

Отпадъците, депонирани на клетка 2.1 в депото за твърди битови отпадъци край Враца , са надхвърлили с 32 тона капацитета на мястото. От началото на експлоатацията там са извозени и събрани 217 719 тона. Само през трите последни месеци на 2024-а - октомври, ноември и декември, след отделяне на вторичните суровини в клетката са депонирани над 5 хиляди..

публикувано на 08.02.25 в 09:00

Пожар горя в Дреновец

Бързата намеса на пожарната спаси от пълно унищожение втория етаж на запустява къща в Дреновец . Подробности за ситуацията сподели кмета на Ружинци Александър Александров : "Пожара загасиха много бързо...Това е една къща на два етажа...Веднага, може би някъде на 15-тата минута, дали има и толкова от сигнала, пожарната дойде...Около тази къща има..

публикувано на 08.02.25 в 08:15