Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Мездренските ловци се готвят за ловния сезон на пернат дивеч

Снимка: БГНЕС

Тази събота, 12 август се открива ловният сезон за отстрел на пъдпъдъци, гургулици, гривяк, горски бекас и обикновена бекасина. Мездренските ловци се стягат за откриването на лова, при строго спазване на всички изисквания, каза председателят на ловно-рибарското дружество д-р Григор Томов.
Ловците и риболовците са обединени в Сдружение ”Ловно-рибарско дружество Мездра - Роман", което  е правоприемник и наследник на Ловно-рибарско дружество- град Мездра, съществуващо от 1953 година, като поделение на Съюза на ловците и риболовците в България, без самостоятелна юридическа регистрация, ползваща тази на СЛРБ.
Сдружение “ЛРД Мездра - Роман” сега е юридическо лице с нестопанска цел за осъществяване на обществено-полезна дейност, учредено съгласно Закона за юридическите лица с нестопанска цел, обединяващо ловно-рибарски дружини , изградени на базата на обособен ловно-стопански район.
Сдружението развива дейност на територията на общините Мездра и Роман. Ловците и ловците- риболовци са обединени в 28 дружинки и наброяват над 1000 души. Стопанисват ловна площ с размер 74377 хектара. Разполагат със собствен офис в центъра на Мездра. На един километър от града, в местността „Емирски мост”, е изграден стрелбищен комплекс. Там ежегодно, в края на месец септември, се провеждат ловни събори. В повечето от селата са изградени заслони, които се използват от ловците при ловните излети.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Назначен е временно изпълняващ длъжността кмет на Бойчиновци

Таня Петрова ще изпълнява временно длъжността кмет на община Бойчиновци , съобщи областният управител на Монтана Калин Хайтов.  Това е решил Общинският съвет на днешното си заседание. Петрова е заместник-кмет на общината. До тази ситуация се стигна, след като Светлин Сретениев бе отстранен от длъжност кмет, докато се води разследване срещу..

публикувано на 27.02.25 в 09:49

Във Враца организират патриотичен концерт

Общинската управа на Враца ще подари на жителите и гостите на града патриотичен концерт. Събитието е планирано в дните преди националния празник - 3 март . В концерта ще вземат участие танцьорите на Северняшки ансамбъл за народни песни и танци "Иван Вълев" - Плевен. Спектакълът, озаглавен "На север от Балкана" , ще се проведе днес от 18:00 часа..

публикувано на 27.02.25 в 08:16

Снимката на 26 февруари 2025 година

Инициатива "Ден на розовата фланелка" се проведе днес във видинското Основно училище "Иван Вазов". Тя е част от Международния ден за борба с тормоза в училище, който започва да се отбелязва в Канада и се провежда всяка последна сряда от месец февруари. Министър-председателят Росен Желязков разпореди да бъде изградена връзка между системите на..

публикувано на 26.02.25 в 18:00

Видински ученици казаха "не" на тормоза в училище

Ученици и учители от Професионална гимназия "Проф. д-р Асен Златаров" във Видин се включиха в инициатива "Ден на розовата фланелка" .  Кампанията се провежда вече повече от 10 години, каза директорът на училището  Мариета Георгиева : "В сяка година, символично обявявайки деня за борба с агресията в училище като Ден на розовата фланелка,..

публикувано на 26.02.25 в 16:09

Ученици "плъстиха" мартеници във Видин

Творческа работилница на тема "С хубост срещу зло" организира Регионален исторически музей - Видин . Тя бе посветена на изработването на традиционни мартенички. Събитието се проведе в музей "Кръстата казарма“ и бе насочено към деца до 13 години. Целта на работилницата е да вдъхнови малките участници да творят и да се запознаят с българските..

публикувано на 26.02.25 в 16:05

Лом обновява Дунавския парк с проект за над 220 000 лева

Ограничават достъпа на тирове в Дунавския парк в Лом с поставянето на метални антипаркинг елементи пред паркинга на митницата. Паркът, край река Дунав, който е любимо място за разходка и отдих на ломчани, ще бъде обновен с над 220 000 лева Община Лом спечели безвъзмездно финансиране на стойност над 220 000 лева за обновяване на Дунавски парк в..

публикувано на 26.02.25 в 15:07

Работилница за мартеници се проведе в село Бориловец

Потребители на  Центъра  за настаняване от семеен тип за пълнолетни лица с психични разстройства  в  с ело  Бориловец , о бщина Бойница, изработиха п ъстри мартеници .  Инициативата "Баба Марта бързала, мартенички вързала" е на сдружение "Северозапазване" и на кмета на общината Анета Генчева. "Нашите потребители обичат да творят и да..

публикувано на 26.02.25 в 15:02