Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Партизани" /Макреш/ изхвърли "Бдин" от турнира за Купата на АФЛ

4
"Партизани" Макреш
Снимка: Красимир Каменов

Миналогодишния шампион на Областна футболна група- Видин "Партизани" /Макреш/ изхвърли "Бдин" от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига след дузпи с 8:6 /4:4 в редовното време/. Видинчани подходиха към мача "експериментално", като в срещата играха юноши. От своя страна старши треньора на "Бдин" Борислав Борисов бе водещия играч в състава на "Партизани", където има картотека. Борисов се отличи с две асистенции. За "Бдин" дебют направи канадеца с български корени Антъни Стенли Георгиев. В редовното време резултата бе 4:4. За "Бдин" точни бяха Цветослав Калинов, Мартин Михайлов, Антъни Стенли Георгиев и Деян Захариев. Георги Илиев, Мартин Борисов на два пъти и Деян Димитров вкараха за "Партизани". При дузпите младоците на "Бдин" на два пъти сгрешиха. Веднъж пратиха топката в аут, а веднъж вратаря на "Партизани" Борис Георгиев спаси. Така с общ резултат 8:6 "Партизани" продължават в турнира.   



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

"Видабаскет" приема "Хасково" в първия кръг на ББЛ

Следващата събота, 20 септември, започва новият сезон на Българската баскетболна лига . През новия шампионат ще бъде въведена нова състезателна система. За първи път отборите са разпределени в два региона – Изток и Запад, като ще играят мачове на разменено гостуване в редовния сезон и ще се класират за плейофи. Вицешампионът "Видабаскет" отново е в..

публикувано на 14.09.25 в 17:40

Започва новият сезон на Областната футболна група на Видин

11 отбора, с два повече, ще участват през новия сезон в Областната футболна група на Видин. Новите тимове са юношите старша възраст на "Бдин" Видин, които заменят "Бдин-Видин 2024", и "Здравец" Чупрене. Завръща се отборът на "Рациария" Арчар. Есенният полусезон ще започне в петък, 19 септември, и ще продължи 11 кръга - до 30 ноември.  В първия кръг ще..

публикувано на 14.09.25 в 15:37

"Ком" победи "Ювентус"

Ком /Берковица/ победи с 5:1 Ювентус /Малчика/ в среща от 4-ия кръг на Северозападната трета лига. На стадион „Мрамор" момчетата на треньора Венци Иванов вкараха пет гола през първите 45 минути. Точни за берковчани бяха Георги Цеков, Митко Панов, Мариян Огнянов, Цветко Иванов от дузпа и Ивайло Тодоров. В 80-та минута след контраатака от дясно гостите..

публикувано на 14.09.25 в 15:30
Футболистите на

"Локо" Мездра с първо равенство

"Локомотив" Мездра направи първо равенство през новия сезон. 2:2 завърши мачът в Полски Тръмбеш между местния "Янтра" и "железничарите". Срещата бе от четвъртия кръг на Северозападната Трета лига. Гостите повеждаха на два пъти, но домакините успяваха да изравнят. Сергей Георгиев наказа грешка на вратаря на домакините за 0:1 в средата на първото..

публикувано на 14.09.25 в 15:20

Ексшеф на "Ботев" Враца стана директор в ЦСКА

Доскорошният президент на футболния Ботев от Враца – Вангел Вангелов, стана оперативен директор в ЦСКА. Назначението, което беше обявено от червения клуб, дава отговор на загадката за изненадващото напускане на Вангелов на шефския пост във Враца. То се случи през тази седмица след извънредно общо събрание на сдружението с нестопанска цел, което ръководи..

публикувано на 14.09.25 в 15:13

Завърши детският футболен турнир в Мездра

Ботев /Враца/, при родените преди 1 януари 2016 г., спечели мемориалния турнир по футбол в памет на Семко Горанов в Мездра. Тимът на треньора Радослав Георгиев постигна 3 победи в надпреварата. Преди да вдигнат купата, шампионите се справиха последователно с трите си съперника, реализирайки 17 гола и допускайки само 2 в мрежата си. На второ място..

публикувано на 14.09.25 в 15:04

С човек по-малко "Бдин" отстъпи на "Академик" с 1:2 (СНИМКИ)

"Бдин" Видин допусна първа загуба през сезона, след като загуби домакинството си на "Академик" Свищов с 1:2 в дербито на четвъртия кръг на Северозападната Трета лига. Видинчани играха близо 70 минути с човек по-малко заради директния червен картон, който получи Деян Захариев. Мачът ще се запомни и със спорните отсъждания на главния рефер Владимир..

публикувано на 13.09.25 в 19:50