Две врачански села избират кметове днес, след като и в двете управниците не изкараха мандата си. В село Нивянин, което се намира в община Борован, до предсрочния вот се стигна след кончината на дългогодишния управник Милен Гайдарски. Кандидати за поста му са петима - Елка Николова /ГЕРБ/, Никола Александров /БСП/, Николай Христов /ДПС/, Николай Йорданов /Воля/ и Цветелин Маринов /ВМРО/.
Претенденти, издигнати от БСП - Николай Петков и ГЕРБ - Малин Тончев, излизат в пряк сблъсък за кметското място в криводолското село Ракево. Там до предсрочни избори се стигна, след като избраната Димитрина Козлева хвърли оставка през юли.
Във Враца се готвят за поредното издание на Празника на старата градска песен „Мара Врачанка". То ще е на 18 октомври, но е в ход организацията му. От общината припомнят, че през годините форумът се е утвърдил като водеща сцена за талантливи изпълнители от цялата страна – индивидуални изпълнители, дуети и групи, които съхраняват и предават магията на..
От понеделник до 24 август, мобилни екипи ще бъдат разположени на общо 42 локации в страната, за да окажат съдействие при активиране на приложението "еЗдраве", което осигурява достъп до личното електронно здравно досие. Това съобщиха на сайта си от Министерството на здравеопазването. На 19 август мобилният екип ще е във Видин пред сградата на..
Със заповед на Министерството на труда и социалната политика общинска фирма "Р-Ружа" в Ружинци е вписана в Регистъра на социалните предприятия. Фирмата е регистрирана през 2019 година, но поради липса на собствен капитал досега не е извършвала дейност, съобщиха от Общината. "Стартирането и става възможно след среща с представители на Регионалния..
Във Враца се проведе първото събитие от националната кампания за превенция на рака на белия дроб „5 минути за здраве" . По време на инициативата 110 жители и гости на града се включиха активно в проявите. 70 души направиха бързо, безплатно и безболезнено изследване с дигиталната здравна станция на Hubis. А 40 мъже и жени се регистрираха в националната..
Стотици миряни от различни краища на България уважиха на 15 август храмовия празник на най-големия действащ манастир във Врачанска епархия - Черепишкия манастир „Успение Богородично“ , съобщават от Община Мездра. Празничните богослужения по повод един от 12-те Велики християнски празници - Успение на Пресвета Богородица, започнаха още предишния ден..
Стотици миряни от различни краища на България уважиха на 15 август храмовия празник на най-големия действащ манастир във Врачанска епархия - Черепишкия манастир „Успение Богородично“ , съобщават от Община Мездра. Празничните богослужения по повод един от 12-те Велики християнски празници - Успение на Пресвета Богородица, започнаха още предишния ден..
Нов режим на водоснабдяването се въвежда от днес в Белоградчик . Спиране на водата ще е по график: в часовете от 13:00 часа до 17:00 часа всеки ден и от 22:00 ч. до 06:00 ч. на следващия ден. Новите ограничения се въвеждат само ден след като бе обявен нощен режим на водата. Белоградчик преминава на воден режим Със заповед на кмета се..