Четири златни медала завоюваха мездренските състезатели от Женския клуб по художествена гимнастика "Анелия" на IV-тото Държавно първенство по масов спорт "Гимнастриада". Общината се представи с 4 отбора, а водените от треньорките Лили Николова, Цветелина Цинцарска и Христина Стоянова момичета и момчета завладяха залата със своите изпълнения.
Първите места в категорията "Гимнастика с уред" грабнаха отборите на две детски градини- отборът на ДГ "Слънчице" с танца "Цветовете на надеждата" и отборът на малчуганите от детска градина "Мир", с танц "Тарантела".
Безапелационното първото място в групата до 14 години зае композицията "Моята Марина" на отбор "Весели деца", в който се включиха 18 състезателки.
Четвъртият златен медал за Мездра донесоха състезателките от Клуб на готините баби /КГБ/, които със своя танц "Бабини страсти" направиха истински бум и грабнаха златото в категорията над 30 години.
За отличното представяне на мездренските отбори допринесе и подкрепата на силната агитка, включваща представители на Общината, начело с кмета, бивши състезателки на клуба по художествена гимнастика и наши съграждани, живеещи в столицата.
Силното присъствие на мездренската школа на гимнастриадата е отлична заявка за призово класиране през 2019г. и участие в Световния шампионат по масов спорт, чиито домакин ще бъде България, съобщават от общинската пресслужба.
Инициатива от движението "Биатлон за всички" (Biathlon 4 All) ще се проведе на 26 юли в ски център "Ком" . Събитието е демонстрационно и е насочено към популяризиране на биатлона в България, както и на ново лазерно оръжие. Дисциплините съчетават бягане и стрелба с професионални лазерни пушки. Всеки желаещ, без значение от възраст или подготовка,..
Състезателят на видинския клуб по лека атлетика "Радуканови" Васил Антонов представи достойно България като завърши на престижното пето място финала в бягането на 400 метра на Европейския олимпийски фестивал . Възпитаникът на треньора Мирослав Радуканов спечели убедително серията си снощи с резултат 48,08 секунди и се класира без проблем за..
Ръководството на "Бдин" Видин вече предлага на футболните фенове абонаментни карти за мачовете на отбора, съобщиха от клуба. Картите за новия сезон на Северозападната Трета лига са в три различни категории, като за ученици и пенсионери има отстъпки в цената. Чрез покупката на абонаментната карта всеки привърженик спестява минимум 15% от общата стойност..
В столицата на Северна Македония Скопие започна 18-ото издание на Европейския младежки олимпийски фестивал. Спортното събитие събира на едно място повече от 4000 млади спортисти, треньори, официални лица от цяла Европа. България участва с 34 спортисти и 13 треньори и медицински лица. В олимпийския фестивал страната ни ще представя и лекоатлетът от..
Отборът на "Ботев" Враца изпусна трите точки и си тръгна само с една от гостуването на "Славия" на старта на новата кампания в елита. Врачани вкараха два безответни гола преди почивката и могат да съжаляват, че допуснаха изравняването само за 4 минути през второто полувреме. В 13-та мин. Найденов изведе зад бялата защита Мартин Петков, който..
Ботев /Враца/ има огромен шанс да се превърне в приятната изненада през настоящото елитно първенство по футбол. Без много излишни приказки, ръководството успя да почисти състава от многото чужденци, които през последните години бяха неизменна част от състава, и вместо тях да привлече качествени млади българи. Не само заради изискването, наложено от БФС..
Отборът на "Бдин" Видин завърши наравно 0:0, като гост на изпадналия от Втора лига тим на "Ловеч" в контролна среща. Следващата контрола на видинчани е с и юношите старша на "Монтана". Следва гостуване и домакинство на "Тимок" Зайчар и "Балкан" Белоградчик. Новият треньор на отбора Мартин Методиев ще изведе играчите си на 23 август за началото на новият..