Кариана /Ерден/ спечели турнира Петричка пролет

Снимка: Любо Андреев

На финала в село Първомай лидерът в Северозападната трета лига победи с 1:0 Миньор /Перник/. Единственото попадение в срещата реализира Християн Василев през първата част.  В 40-та минута полузащитникът се възползва от подаване на Цветомир Тодоров и от воле матира стража на Миньор /Перник/. Преди това Василев също имаше възможност да вкара, но ударът му мина до вратата. Миньорци също имаха положение, но вратарят Павел Станев спаси коварен удар. През вторите 45 минути Кариана игра по-прибрано и разчиташе на контраатаки. Ангел Русев – Меката и Янислав Иванов можеха да вкарат за ерденчани.

На „Петричка пролет” момчетата на треньора Атанас Джамбазки спечелиха и трите си мача с по 1:0. В групите ерденчани се наложиха над втородивизионния Струмска слава /Радомир/ и Беласица /Петрич/, а головете реализираха Иван Тодоров и Леонел Матадос. Собственикът на Кариана Милан Йосифов вдигна радостен купата и си пожела още една в края на първенството.

Кариана: Павел Станев, Ангел Цолов, Георги Илиев, Николай Дичев, Стенислав Георгиев, Иван Тодоров, Цветомир Тодоров, Християн Василев, Георги Цеков, Леонел Матадос, Янислав Иванов /Ангел Русев, Николай Николов, Дидо Иванов, Йордан Тодоров, Людмил Иванов/

Три медала за талантлива видинчанка от турнир в Хисаря

12-годишната видинчанка, състезателка на Спортен клуб по лека атлетика "Радуканови", Елеонора Ангелова завоюва пълен комплект медали от третото издание на лекоатлетическия турнир "Приключение" в Хисаря. Тя спечели титлата  в спринта на 200 метра с 29.99 сек. Заслужи  сребро на скок дължина с 4.27 метра и  бронз на щафета 100+200+300+400 м с отбора на..

публикувано на 06.10.24 в 15:01

Волейболен турнир събра отбори от две държави във Видин

Димитровденски волейболен турнир събра отбори от България и Сърбия във видинската спортна зала "Фестивална". Традиционното спортно събитие постави начало на проявите, включени в програмата на Община Видин за Димитровден. В турнира участваха момичета, родени 2010 и 2011 година. Организатори са Община Видин и волейболен клуб „Бдин-Вида“, а негови гости са..

публикувано на 06.10.24 в 14:56

"Кула-04" разгроми "Дуло" Видин

Отборът на ФК "Кула-04" победи тима на ФК "Дуло" Видин с 11:1 в среща от четвъртия кръг на Областна футболна група "Видин". „Мачът мина по протокол, убедителна победа. В момента сме на такъв етап, че се наслаждаваме на играта. Мога да кажа, че всичко ни се получава, четвърти кръг - четвърта поредна победа. Уважаваме противниците, играем, опитваме се да..

публикувано на 06.10.24 в 14:53

Трети медал за врачански борец в Скопие

Трети борец от Враца донесе медал от Балканското първенство в столицата на Република Северна Македония – Скопие. Владислав Иванов спечели бронзово отличие от престижната надпревара, нареждайки се трети в кат. до 41 кг при 15-годишните. Преди да се качи на стълбичката той премина през 5 изключително оспорвани срещи на тепиха. Припомням, че преди него в..

публикувано на 06.10.24 в 14:46

"Монтана" не успя срещу Целе

Баскетболистките на Монтана претърпяха загуба в първата си среща от новия сезон в Адриатическата лига. При гостуването си на Цинкарна Целе монтачанки отстъпиха с 51:75 / 11:22, 17:19, 6:19, 17:15/ точки. Домакинките направиха много силен старт и успешна трета четвърт, с което отказаха съперника си от България. Монтанчанки спечелиха последната част. На..

публикувано на 06.10.24 в 14:43

14 медала за врачански атлети от Балканиадата за ветерани

Силно представяне на Балканиадата за ветерани записаха бивши спортисти от Враца. Организаторите направиха реверанс в регламента и в надпреварата се пуснаха атлети още 12 държави извън полуострова, като САЩ, Бразилия,  Норвегия, Полша, Унгария, Исландия, Италия и др., което превърна конкуренцията като за световно първенство. В надпреварата, която се..

публикувано на 06.10.24 в 14:36

"Бдин" отстъпи на "Локо" Мездра във Видин (СНИМКИ)

"Локомотив" Мездра победи с 2:1 "Бдин" на стадион "Георги Бенковски" във Видин. Дербито на 6-ия кръг на Северозападната Трета лига предложи динамичен футбол с много голови положения и пред двете врати. За гостите се разписаха Васил Калоянов (25 мин.) и Сергей Георгиев (56 мин.), за видинчани точен бе Радослав Захариев (34 мин.). Мачът започна с..

публикувано на 05.10.24 в 18:56