За държавна политика за стопанисването на дигите и язовирите призова в Брегово председателят на БСП Корнелия Нинова. В града се проведе изнесено заседание на Изпълнителното бюро на БСП.
"Ситуацията в цялата страна е тревожна. Позовавам се и на доклада на главния прокурор, който казва, че 205 язовира през 2017 година са в предаварийно състояние. За пореден път вървим след събитията- и в Хайредин, и в Мизия, сега и тук...Затова настояваме за цялостна политике- това да се реши веднъж завинаги. Не може всеки път като вали дъжд, тези хора да живеят в страх и да тичат по високите места да се крият.... Те са простички неща- да се направи заснемане на цялата територия, кои са държавни, кои общински, кои са дадени на концесия на частни лица. Да си променят Закона за водите, който приеха- той дава отговорности на 9 министри и на всички общини накуп. Те си прехвърлят отговорности и се стига дотук. Трябва да създадем един единен орган- държавен, защото тази инфраструктура се нуждае от държавна политика. Както и енергетиката, това е елемент на сигурността на хората и на страната."
В Брегово Корнелия Нинова каза, че ще бъдат взети независими проби за качеството на водите, които от БСП ще бъдат изпратени за анализ в лаборатория извън страната.
Със символична първа копка днес започна мащабен ремонт на сградите на стадион "Георги Бенковски" във Видин. За близо 1.5 млн. лева от Плана за възстановяване и устойчивост ще бъдат въведени мерки за енергийна ефективност, ще се изгради нова отоплителна система и фотоволтаици за съхранение на енергия. Готов е законопроектът, чиято цел е да..
Младежи и ученици от Лом и Вълчедръм се запознаха с вредите от употребата на вейп устройства и наркотични вещества. Беседата е част от превантивната програма на МВР „Работата на полицията в училищата". Инспекторите от Детска педагогическа стая в Районно управление Лом Асен Асенов и Аспарух Ангелов изнесоха беседи сред подрастващите на тема „Не..
Семинар между училища, осъществяващи професионално образование от областите Видин, Враца, Ловеч, Монтана и Търговище бе открит днес в Културен център "Жул Паскин" във Видин . Събитието откри началникът на Регионалното управление на образованието във Видин Веселка Асенова : "Всички ние в тази зала имаме специално отношение към професионалното..
С втора степен изгаряне по крака е 13-годишното момче от Монтана. Вчера малчуганът се наранил, след като направил опит да свали лепенка от колело, като я запали с бензин. Детето е в болница. Сигналът, за пострадало дете на централния площад „Жеравица" в Монтана е подаден малко след 17 часа вчера. Пристигналите на място полицаи и пожарникари..
Над 8,3 млн. евро ще бъдат вложени в развитието на туризма в пограничния регион между България и Сърбия по програма ИНТЕРРЕГ VІ-А ИПП България – Сърбия 2021-2027 г., съобщават от Министерството на регионалното развитие и благоустройството. Общо 10 проекта са одобрени за финансиране. Те ще се реализират в сръбски и български общини, сред които Видин,..
Със символична първа копка днес започна мащабен ремонт на сградите на стадион "Георги Бенковски" във Видин. За близо 1.5 млн. лева от Плана за възстановяване и устойчивост ще бъдат въведени мерки за енергийна ефективност, ще се изгради нова отоплителна система и фотоволтаици за съхранение на енергия. Четирите сгради на спортното съоръжение са с обща..
Тубдиспансерът във Враца организира Седмица на отворените врати. Лечебното заведение, чието пълно название е Специализирана болница за пневмо-фтизиатрични заболявания, ще отвори вратите си широко в търсене на болни от туберкулоза. Между 24 и 28 март, когато ще се проведе седмицата на отворени врати, ще се извършва скрининг на риска от заболяване, ще..