Досегашният директор на Областната дирекция (ОД) на МВР във Видин старши комисар Янко Янколов поема ръководството на полицията във Враца. Днес преди обяд се очаква той да бъде представен във Врачанско. Старши комисар Петър Коцин е новият директор на МВР- Видин, като до сега е бил началник на Районното управление на полицията в Белоградчик, потвърдиха от ОД на МВР във Видин.
Главният секретар на МВР главен комисар Младен Маринов представи тази сутрин старши комисар Петър Коцин пред ръководния състав на областната дирекция във Видин. Със заповед на вътрешния министър той е назначен за директор на полицията в крайдунавския град.
Петър Коцин е роден на 1 юли 1972 г. в град Белоградчик.
Завършил е висше образование с образователно-квалификационна степен «магистър» по специалността «Право» във Великотърновския университет «Св. Св. Кирил и Методий».
Професионалната му кариера в МВР започва през 1995 г. на длъжност полицай в РПУ-Белоградчик. Заемал е последователно длъжностите полицай, младши разузнавач и разследващ полицай. От януари 2016 г. до сега е бил началник на РУ-Белоградчик.
Приемни дни: всеки първи и трети вторник на месеца от 14.00 до 16.00 часа.
Старши комисар Янко Янколов сяда на стола на изпълняващия длъжността комисар Цветелин Стоянов, който беше временен директор след уволнението на предходния комисар Димитър Газибарски. По времето на Стоянов дирекцията във Враца отчете добри резултати при намаляването на битовата престъпност и противодействие на тежките престъпления, което обаче не се оказа достатъчно за постоянен договор.
Рокадата ще бъде извършена от висш представител на МВР, който пътува в момента към Враца.
През следващата седмица ще бъде възобновено движението по бул. "Панония" пред Здравната каса във Видин. Това стана ясно от думите на управителя на ВиК Илко Илиев, който днес бе изслушан от Общинския съвет за подмяната на канализационния колектор в този участък. За втори пореден ден Народното събрание не събра кворум, след като в зала се..
Министерството на транспорта да предприеме действия за освобождаване или намаляване на таксите за преминаване през Дунав мост 2 за жителите на община Видин. Това реши Общински съвет Видин по предложение на съветника от ПП-ДБ Калин Виденов. "Аргументите ми са икономически и социални. Таксата е бариера за мобилност и развитие. Община Видин е..
За поредна година Община Враца се включва в инициативата "Бягай с усмивка" в полза на децата с лицеви аномалии. Събитието ще се проведе в неделя, на 19 октомври, от 10:00 часа на площад "Христо Ботев". От миналата година дистанциите вече три: традиционното дълго трасе, което преминава по части от Ботевия път и билото на Врачанския балкан;..
През следващата седмица ще бъде възобновено движението по бул. "Панония" пред Здравната каса във Видин. Това стана ясно от думите на управителя на ВиК Илко Илиев, който днес бе изслушан от Общинския съвет за подмяната на канализационния колектор в този участък. "Имаме уверението на фирмата изпълнител, че другата седмица ще бъдат възстановени..
Модерен STEM център откриха днес в Професионална техническа гимназия „Васил Левски“ във Видин. Той е оборудвана с два STEM кабинета и три високотехнологични стаи. Гости на събитието бяха Анета Кирилова - старши експерт по професионално образование и обучение в Регионалното управление на образованието и директори на видински училища. Центърът дава..
Врачанският драматично-куклен театър гостува тази вечер (16 октомври) в Белоградчик. Комедията „Гимнастика за бременни" от Здрава Каменова на режисьора Петринел Гочев е последното от общо 4 заглавия, които трупата показа на сцената на Народно читалище „Развитие" в скалния град през месеца на българския театър. Началото на представлението е от 18,00..
По повод предстоящия духовен празник на Видин, Димитровден, Пенсионерски клуб "Белият Дунав" организира творческа среща с концертна програма. Повече за инициативата разказа председателката на организацията Надежда Гъжева: "В нашия клуб "Белият Дунав" имаме традиция от 2-3 години не само да се събираме за веселби, но и да имаме и културни..