Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Възрастен мъж загина, блъснат от влак в Брусарци

Мъж на 82 години от София почина, след като беше блъснат от влак на гара Брусарци. Инцидентът е станал вчера, 19 юни, като сигналът за него е подаден на спешния телефон в 14 часа. Бързият влак е пътувал от Видин за София. Загиналият е преминавал от един перон към друг, когато е бил ударен. Машинистът е видял преминаващия мъж, подал е звуков сигнал и е задействал спирачките, но влакът блъска в ръката възрастния човек. Оказана му е първа помощ, но мъжът почива на перона преди да дойде екип на Центъра за спешна медицинска помощ. Машинистите, които са от Видин, са изпробвани за употреба на алкохол, като пробите са отрицателни. Извършен е оглед на местопроизшествието и е образувано досъдебно производство. Трупът е транспортиран в МБАЛ Монтана за аутопсия. Работата по случая продължава в Районно управление- Лом. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

11 октомври – Международен ден на донорството и трансплантацията на органи

На 11 октомври отбелязваме Международния ден на донорството и трансплантацията на органи. Инициативата е на Съвета на Европа и се подкрепя от Изпълнителна агенция „Медицински надзор“. Целта е да се насърчи обществената осведоменост относно значението на донорството на органи, тъкани и клетки. В знак на съпричастност към благородната кауза,..

публикувано на 11.10.25 в 09:52

Фестивал на трънката започва в Салаш

"Фестивал на трънката" започва днес в белоградчишкото село Салаш. Това каза за Радио Видин кметският наместник Георги Никитов и обясни, че той се провежда за втора поредна година. "Ще има изложение, на което ще представим сладка, сладкиши и сокове осново от трънка, но и от други плодове. Ще има и музикална програма. Самодейци от читалищата в района..

публикувано на 11.10.25 в 09:29

Копиловци празнува днес

Днес от 10.00 ч . в центъра на монтанското село  Копиловци тържествено ще бъде отбелязана 150- годишнината от рождението на бележития български офицер, диригент и композитор кап. Камен Луков. Годишнината съвпада и с провеждането на второто издание на Прегледа на военните духови оркестри и духови оркестри от Северозападна България „Кап. Камен Луков..

публикувано на 11.10.25 в 09:16

Водещи специалисти преглеждат за рак на гърдата в Ново село

Профилактични прегледи за рак на гърдата ще се проведат в Ново село и Бойница. Инициативата е на Центъра за защита правата в здравеопазването и е финансирана от дарителската кампания „Избери, за да помогнеш“ на една от банковите институции у нас. Всички жени над 40-годишна възраст са поканени да се прегледат, каза председателят на неправителствената..

публикувано на 11.10.25 в 09:12

Предават на съд подпалвач от Гайтанци

Обвиняем за палеж на чуждо имущество в с. Гайтанци, община Видин, е предаден на съд, съобщават от Апелативната прокуратура. Мъжът с инициали - А.И. е бил недоволен от бившия кмет на селото, който според него му създавал проблеми, като сигнализирал органите на полицията за незаконния му дърводобив. В желанието си да му отмъсти, през нощта на 26..

публикувано на 11.10.25 в 09:04

Враца ще бъде домакин на вдъхновяващото събитие "Вдъхнови се, Враца"

Днес /на 11 октомври/ Младежки център – Враца ще бъде домакин на вдъхновяващото събитие "Вдъхнови се, Враца!", организирано от талантливата Мира Цветкова. Центърът ще се превърне в творческо пространство, където младите хора ще могат да опитат различни форми на изкуство и да открият своето призвание. Предвидени са творчески работилници,..

публикувано на 11.10.25 в 08:56

Жълт код за силен вятър в Северозапада

Синоптиците обявяват за днес (събота, 11 октомври)  жълт код за потенциално опасно и ветровито време в 9 области на страната, сред които Видин, Монтана и Враца.  Северозападният вятър ще се усили и ще бъде умерен и силен, съобщават от НИМХ.  Преди обяд облачността ще бъде значителна и на места в планинските райони ще има валежи. Към обяд..

публикувано на 11.10.25 в 08:00