Откриха облагороденото пространството пред Центъра за обучение, изкуство и култура във Видин, като работата на екипа на библиотеката и на доброволците ще продължи и през следващите дни.
Решението как да изглежда мястото пред "БиблиоПощата" е взето след допитване, в което се включиха над 600 видинчани.
Инициативата е на видинската библиотека и Сдружение "БГ Бъди активен", като се реализира в 10 града в страната.
Готова е сцената, на която от 18 часа ще се играе детският спектакъл на театър „Пан” - „Весели небивалици”. В завършен вид са и пейките, които символизират отворени книги.
Директорът на библиотеката в града Десислава Иванова сподели, че е удовлетворена от колективния труд и старанието на всички за един по-добър облик и заяви:
"Хората не се отбиваха тук, затова тръгнахме с предложение към Сдружението за направата им. Решихме да добавим изложбени табла, постаменти с информация за исторически и археологически обекти от Видинския край. Мисля, че успяхме да се съобразим с голяма част от техните желания. Разбира се, останаха и доста неща, които не успяхме да включим, но може би, по-нататък, паркът ни е достатъчно голям." Лични финансови средства, които ще се използват за направата на чешма, дари видинският кмет Огнян Ценков. Той изрази задоволството си, че само година от откриването на обновената стара сграда на бившата турска поща в града, тя продължава да се надгражда.
"Като гражданин, и като кмет, винаги съм поддържал такива благородни каузи, най-вече, когато те са насочени към младежите", посочи градоначалникът.
Ангел Бондов от Сдружение "БГ Бъди активен" отправи призив към всички видинчани и гости на града, да ценят и да опазят направеното.
Фестивал на рибата и рибената саламура се проведе във видинското село Кошава. Това е третото издание на фестивала, каза за Радио Видин кметът на населеното място Венелин Венелинов: "Програмата беше съвсем нормална както винаги. Това е фестивал, който е по проект със съседна Република Сърбия. В конкурса за рибената чорба и рибената саламура..
Българо-китайски икономически форум се проведе във Видин. В него взеха участие 10 представители на високи управленски позиции във водещи международни китайски компании, както и представители на Президентството на Република България и местната общинска и административна власт. По време на форума беше презентиран Видинския регион, като потенциално..
Монтирани са 2440 нови енергоспестяващи лампи в град Лом. Всички осветители с натриеви лампи с високо налягане са подменени с нови осветители с по-ниски мощности, съобщават от местната общинска управа. Внедрена е и съвременна система за контрол, наблюдение и управление на уличното и парково осветление. Системата за автоматизация на уличното..
Село Чупрене ще бъде домакин на осмият Северозападен ловен събор. Той е организиран е от местното Ловно-рибарско сдружение "Миджур" съвместно с Община Чупрене. Съборът ще бъде открит днес от 17:00 часа, информира Богомил Станков - председател на ловното сдружение: "Следобед започваме с тържествено откриване водосвет - освещаване на ловните..
Машина за пяна, анимационни герои и много игри и изненади очакват най-малките жители на Враца на празника „Усмивка". Детският празник включва – творчески работилници, ателиета за оцветяване, академиите по роботика (Galaxy Academy, Robokids и StemY Vratsa), рисунки на лице и прически и кътове за игри. Противопожарният автомобил отново ще бъде част..
Днес и утре платформата „Sтетика" отново гостува в град Белоградчик. На площад „Възраждане" могат да бъдат открити участници от цяла Северозападна България, които ще предоставят на града и неговите посетители още едно уникално преживяване за старта на V Балонена фиеста - Белоградчик. За първи път на базара ще бъдат представени текстил за дома,..
Кампания за събиране на текстилни отпадъци започна във Видин. Инициативата е на общината и се провежда съвместно с габровска фирма за рециклиране на текстил. Обществено обсъждане на концепция „Запазване и развитие на човешкия капитал в северозападния район чрез мерки за интегрирано териториално развитие на териториите на община Лом и община..