Заради отсъствието на двама свидетели, призовани от прокуратурата, беше отложено делото за убийството на зърнения производител Кунчо Кунчев от Врачанско. Процесът ще продължи в средата на декември, постанови съдия Агнеса Ставарова, която е председателстващ състава от магистрати.
38-годишния Мариян Димов е обвиняем за убийството. Престъплението е извършено през декември 2015 г. по жесток и особено мъчителен начин. 74-годишният Кунчев е бил убит в дома му в село Добролево. Извършителят влязъл в къщата на земеделския производител с намерение да го ограби, но събудил Кунчев, който се е борил за живота си до последно. Убиецът го е наръгал 18 пъти с нож, като преди това избил от ръката му пистолета, с който възрастният мъж опитал да се защити. След като го умъртвил, извършителят пребъркал джобовете и къщата на Кунчев, от която откраднал 740 лева.
Това е вторият опит на правосъдието да въздаде справедливост. През юни 2017 г. състав на врачанския Окръжен съд, председателстван от съдия Иван Маринов, постанови 20-годишна присъда за Димов, като присъди и кръвнина за близките на убития Кунчо Кунчев от общо 300 000 лева. Заради пропуски в изготвянето на обвинителния акт обаче процесът беше върнат от Апелативния съд, който дори освободи от ареста задържания, за да може да работи и изхранва себе си и близките си.
Учениците от клуб " БМЧК и приятели на Искърското дефиле" към СУ "Св. Климент Охридски" – с. Зверино отново доказаха, че добротата няма възраст. Водени от своята ръководителка Петя Илиева, младите доброволци заедно с членовете на Пенсионерски клуб "Златица" помогнаха на възрастна и болна жена от селото. Те прибраха пет кубика дърва и..
Над 500 нарушения са установили за изминалия месец инспекторите по труда в ъв Враца. Според официалната информация от институцията, през октомври са били констатирани 514 провинения. Седем от тях са били за работа без трудов договор. През изминалия месец са били проверени 126 предприятия от всички отрасли на икономиката, като 9 от тях са били..
Дългоцевна пушка и 15 патрона без необходимите разрешителни са открити и иззети при претърсване на 10 ноември в частен имот във видинското село Извор, обитаван от 74-годишен мъж. Действията са извършени от криминалисти в условията на неотложност. По случая е образувано досъдебно производство в Районното управление на МВР – Белоградчик,..
Днес православната църква почита паметта на св. великомъченик Мина. Посечен е с меч за вярата си през трети век. Приема се за покровител на семейството и пътуващите. Смята се също, че помага за намирането на изгубени вещи. С твърдост, мъжество и думите: "Христов съм и Христов ще бъда!" египетският воин Мина засвидетелствал вярата си и приел..
Спират движението на влаковете между гарите в Бойчиновци и Берковица за три дни. От днес до четвъртък ще се извършват ремонти на контактната мрежа по трасето. В двете посоки пътниците ще се извозват с автобуси. Влаковете в участъка Бойчиновци – Монтана – Берковица, движещи се между 08:20 и 18:20 ч., ще бъдат заменени с автобуси. Промяната се налага от..
Паднали скални маси са причинили временно затруднение на движението по пътя към връх Околчица, съобщиха от областната администрация във Враца Вследствие на свлачищни процеси, част от пътното платно в района на местността Погледец е компрометирана. Областният управител на област Враца Николай Николов е провел разговори с ръководството на Областно..
Общо 80 076 275 лева от програма "Околна среда" са привлечени в област Видин от 2014 година досега , съобщават от Областния информационен център. Част от средствата вече са усвоени, а останалите се разходват в процеса на изпълнение на текущите проекти. ДАНС, МВР и Министерството на отбраната са предприели допълнителни мерки, с които да се..