Мирослав Людмилов, студент в румънския град Крайова от видинския регион, получи наградата на област Долж за доброволец на годината в категория "Гражданско участие". Наградите се връчват за седма поредна година под патронажа на Областна дирекция за спорт и младежки дейности в област Долж.
"Наистина не очаквах тази награда. Церемонията беше в церемониалната зала на Община Крайова. Номинацията е направена от организация "Еуро Протект" Крайова. В последните три години активно съдействам за реализирането на международни проекти между България и Румъния- област Видин и област Долж. Успях да спася проект на организацията, която ме е номинирала, който трябваше да се проведе в област Видин. Моята роля бе да ги свържа с различни институции, организации в областта на здравеопазването и образованието. Изключително важно е все повече да говорим за доброволчеството. То символизира алтруизъм, хуманизъм и да можем да се поставим на мястото на бедстващия, да бъдем в полза и да добруваме", каза за Радио Видин Мирослав Людмилов.
Наградите са връчени на 5 декември- Международния ден на доброволеца.
Овладян е пожарът по международния път Е79 на изхода на Враца по посока към Монтана. Движението в района е възстановено, съобщиха АПИ. По рано днес поради силното задимяване от горящите крайпътни дървета се наложи трафикът да бъде отклонен по обходни маршрути.
Над 3000 души се събраха днес за празника на Гушовския манастир край Чипровци. За поредна година празникът на Гушовския манастир „Свети Архангел Михаил" събра стотици жители и гости в Чипровци. В основите на манастира, опожарен по времето на Чипровското въстание, бе отслужена тържествена служба. Легендата за елена – „гушовец" разказва, че някога..
Заради пожар на изхода на Враца към Монтана край село Бели извор е ограничено движението по международния път Е79 в района, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура". В продължение на няколко десетки метри горят дървета и храсти, а гъстият дим затруднява трафика. Шофьорите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост по обходния..
В белоградчишкото село Салаш утре ще се проведе второто издания на Фестивала на турлашката кухня . Ще има и фолклорна програма, каза секретарят на читалище "Развитие - 1896" Даниела Иванова . "Ще се покажат множество турлашки ястия от нашето село, от съседните села, Стакевци, от община Чупрене, Средогрив, Долни Лом и ще участват много..
Община Враца завърши подготовката за стартиране на дейността на Общинския кастрационен център с приют за кучета в местността „Джуджански поток". Решението за промяна на предназначението на общинския имот вече е прието от Общинския съвет, а теренът се разчиства и подготвя. През юли се проведе среща с жители на Лиляшка могила и Пламенка Калинкина, на..
Врачани се поклониха пред героите, свързали имената си със Съединението на Княжество България и Източна Румелия. Церемонията по случай 140-годишнината от паметното събитие се проведе пред паметника на загиналите във войните за национално обединение. По време на тържеството бяха представени исторически факти за Съединението. Благодарствен молебен..
С поднасяне на цветя на Войнишкия паметник, Димитър Цанков, председател на местния парламент, представители на община Кула, общественици, гости и граждани почетоха 6 септември в Кула . „В празничния 6 септември сме се събрали да отбележим 140 години от С ъединението на Българи я. Преди 140 години България най-накрая достига заключителния..