Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Втора победа в контролите записа "Кариана"

Кариана /Ерден/ се наложи с 2:0 над Вихрен /Сандански/ и записа втора победа в контролните срещи. Мачът се игра на стадиона в село Склаве. Красимир Илиев направи неофициален дебют за новия си тим. По един гол в двете полувременна отбелязаха момчетата на треньора Веселин Великов.

В 15-та Цветомир Тодоров изведе по лявото крило Евгени Игнатов – Бамзе, който центрира и Ангел Бастунов откри за Кариана. Две по-късно Бастунов излеза сам срещу стража на Вихър, но вратаря спаси ударът му. С глава Николай Николов се разписа за Кариана, но голът му бе отменен, заради засада. Шест смени направи Великов на почивката. Последното ново попълнение на Кариана Красимир Илиев се отчете с асистенция. След центриране от корнер на Илиев с глава Николай Дичев вкара за 2:0 за ерданчани. Победата можеше да бъде по-изразителна, но Игнатов, Матадос, Бастунов и Дидо Иванов не успяха да се разпишат. Заради леки травми от контролата с Марек /Дупница/, спечелена с 2:1, Веселин Великов даде почивката на Димитър Георгиев и Ивелин Илиев. След мача Кариана приключи първия си зимен лагер в Сандански и се прибра у дома. От вторник ерданчани подновяват тренировки.

Кариана:
Начев, Цолов, Г.Илиев, Дичев, Предев, Николов, Игнатов, Матадос, Ян. Иванов, Цв.Тодоров, Бастунов /Станев, Цв.Иванов, Д.Иванов, Кр.Илиев, Мичев, Хр.Илиев/



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

5 медала за най-малките на "Радуканови" Видин от турнир в Стара Загора

Видинският клуб по лека атлетика "Ракуданови" отново участва с по-малките си сътезатели в турнира от веригата “Gokids”, проведен в Стара Загора и заслужи 5 медала и записаха редица лични резултати. При 12-годишните Матея Крумова грабна златен медал в бяганате на 600 метра с нов личен резултат и се класира шеста на скок дължина с 4.45 м. Елеонора..

публикувано на 21.10.25 в 09:45

В Селановци се проведе турнир по тенис на маса

В оряховското село Селановци, което е едно от най-големите в Северозападна България, проведоха турнир по тенис на маса. В четвъртото издание от надпреварата се включиха 18 състезатели от 6 села и градове в региона.  Разликата между най-младия и най-опитния тенисист беше 61 години, отчетоха организаторите от кметството в Селановци. Стелиян..

публикувано на 21.10.25 в 09:41

"Монтана" направи 1:1 в Стара Загора

"Монтана" завърши 1:1 като гост на "Берое" (Стара Загора) в среща от 12-ия кръг на Еfbet лига. По този начин тимът на Анатоли Нанков прекъсна серията от три последователни загуби. Дебют за монтанци направи защитникът  Дейвид Маленбана.  В 7-та минута "Берое" откри резултата, като Салидо засече центриране отдясно и топката влезе в близкия на..

публикувано на 21.10.25 в 09:37

Златко Живков надъха волейболистите на Монтана

Кметът на Монтана Златко Живков се срещна с мъжкия волейболен тим. Поводът е стартът на новия шампионат в Суперволей. В петък, от 18 часа, в зала „Младост" монтанци са домакин на "Черно море" /Варна/. Златко Живков получи екип на мъжкия националния отбор на България, спечелил второ място на Световното първенство във Филипините. Връчи му го Борис..

публикувано на 20.10.25 в 17:30

Нови успехи за децата на „Бдин Атлетик“

Малките таланти от видинския спортен клуб "Бдин Атлетик" се представиха отново на ниво в турнир от Атлетическа лига GO KIDS. На стадион "Берое" в Стара Загора Павел Петков завоюва сребърен медал в спринта на 60 метра с отлично бягане. Два силни опита в скока на дължина му донесоха и бронзов медал. Андрей Младенов отново беше най-бърз при по-големите и..

публикувано на 20.10.25 в 16:28

"Видабаскет" отстъпи на "Политехника" във Видин (СНИМКИ)

"Видабаскет" загуби от "Политехника" Дупница с 85:92 точки (19:20; 22:20; 15:29; 29:23) в здрав мач от 5-ия кръг на Българската баскетболна лига, А група, Регион Запад. Решаваща се оказа третата четвърт, в която гостите успяха да натрупат двуцифрен аванс. Това бе първата домакинска среща за видинските баскетболисти от началото на сезона и първата..

публикувано на 19.10.25 в 21:00

"Видабаскет" с първо домакинство за сезона

"Видабаскет" ще изиграе днес първата си домакинска среща от новия сезон на Българската баскетболна лига. След два мача като гост и две отложени срещи видинските баскетболисти се завръщат в спортна зала "Фестивална". Видинчани са домакини на "Политехника" Дупница. Срещата е от 18 часа . В предишния кръг "Видабаскет" победи категорично с 90:72 точки в зала..

публикувано на 19.10.25 в 15:02