Нов образователен кът "Магическа азбука" ще бъде открит в Детския отдел на Регионална библиотека "Гео Милев" в Монтана. Неговата цел е да предостави възможност на децата да се докоснат до буквите, а по-големите да затвърдят знанията си от училище, обясни директорът Анелия Иванова:
"В този образователен кът има 30 магически кутии, които представляват всъщност цялата азбука. Модулите могат да бъдат размествани, а техните капачета са от един много здрав материал, върху който може дори да се стъпва, тоест децата по един много лесен и забавен начин могат да пипнат буквите, да се научат да ги разпознават..."
С магическите азбучни кутии могат да се провеждат забавни образователни игри с читателите на възраст от 3 до 9 години.
"Индивидуалната работа е с деца от 3 до 5 години. Когато те вече разпознават буквите, ще им се дава наръч с книги, като задачата е книжките на всеки автор, който започва с буквата "А", да бъдат сложени в кутията на буквата "А". Индивидуална работа има и с деца от 6 до 7 години, които вече познават буквите и могат да подредят капачетата на кутиите, да определят първата буква от заглавието на книжката, правилното ѝ поставяне в съответната кутия, а може да бъдат прочетени и откъси от книжката. Вече при груповите занимания с деца от 8 до 9 години дори могат да бъдат проведени състезания..."
Образователният кът "Магическа азбука" ще бъде официално отрит на 2 април - Международния ден на детската книга. Тържеството ще започне от 11:00 часа в Детския отдел на библиотеката.
В навечерието на първия пролетен месец, на фокус са така обичаните от всички мартенички. Баба Марта е персонаж в българския фолклор. В народните вярвания името ѝ е свързано с името на месец март. И ако нейните братя - Голям Сечко /януари/ и Малък Сечко /февруари/ са представяни с лют характер, то Баба Марта е ту усмихната и добронамерена,..
В България – то е ясно – ако не от друго, всеки разбира от футбол, медицина и политика. И почти всеки разбира повече от всички други. Когото и да питате, без значение на кое стъпало в социалната стълбица се намира, има готова подробна концепция за справяне с всички наболели проблеми в държавата – демографията, социалните услуги, ситуацията с..
Утре, 1 март, Радио ВИДИН празнува 16 години не само като радио, а и като неотменна част от ежедневието на хората в Северозападна България. Слоганът му „Близо до хората“ не е просто израз - той е обещание, което медията изпълнява всеки ден. През тези 16 години Радио Видин е успяло да се утвърди като важен мост между хората и новините, културата..
В "Eдно" представяме събитията във фондация "Подкрепа за реализация" през месец февруари. На 14 февруари, когото празнуваме Трифон Зарезан по стар стил, от Центъра за социална рехабилитация и интеграция за пълнолетни лица посетиха винарска изба в Ново село. Преди това присъстваха на ритуала по зарязване на лозята, разказа Юлита Петрова,..
Община Белоградчик участва в две европейски туристически изложения - в Будапеща, Унгария и в Букурещ, Румъния. Общината показа всичко, което може да предложи като изживявания, активности, туристически обекти. За първи път Белоградчик се появява на европейската туристическа карта, каза кметът Боян Минков. "Имаше интерес като цяло към..
Община Видин представи годишната програма за развитието на туризма . Една от основните цели на общинската администрация е да превърне Видин в привлекателна туристическа дестинация. Програмата е едногодишна и включва конкретни действия, които следва да се реализират. Заложените нови моменти в програмата представи Цецка Цокова- главен експерт..
Общо 15 човека се включиха тази година в зимното изкачване на връх Миджур, като 10 от тях стигат до върха. Проявата е традиционна за туристическо дружество "Бонония"- Видин и се организира последната събота на февруари. Миджур е най-високият връх в Западна Стара планина със своите 2 168 м. Групата тръгва от хижа "Миджур". "Забавихме се..