2671 лева са вложени в реконструкцията. Средствата са осигурени от съвместен проект на община Монтана с платформа “АГОРА” и фондация “Америка за България – Общински фонд за подкрепа на местни инициативи”, съобщи кметът Златко Живков. Градоначалникът преряза лентата на обновеното спортно съоръжение. “Радвам се, че осъществихме тази наша идея и след повече от 10 години направихме реконструкция на спортната площадка. Така децата от квартал “Огоста” ще могат да играят футбол”, сподели Живков. С доброволен труд жителите на квартала се включиха в ремонта на спортната площадка.
Председателят на платформа “АГОРА” Емилия Лисичкова пожела със здраве децата от квартала да спортуват.
Златко Живков награди победителите в турнира по футбол, организиран по повод Международния ден на ромите – 8 април. Надпреварата бе спечелена от Левски, с подгласници Златните тигри и Реал Мадрид.
Момчетата от Левски са радостни, че има къде да играят футбол в свободното време, като няма да забравят да ходят и на училище.
Волейболистите на Монтана победиха с 3:1 гейма ЦСКА в среща от 17-ия кръг на първенството на Супер волей . Момчетата на треньора Даниел Пеев поведоха с 2:0. В първия гейм играта вървеше оспорвано. Монтана успя да затвори частта на 23 точки. Набраната инерция позволи на монтанци да спечелят без проблеми втората част с 25:14 точки. След направените..
ОФК "Бдин" Видин записа първата си победа през 2025 година. Днес на стадион "Георги Бенковски" бдинци победиха с 5:1 "Ком" Берковица в контролна среща. Роберто Росенов записа хеттрик, а централният защитник и капитан на отбора Ивайло Иванов отбеляза два гола за домакините от преки свободни удари. Това бе трета проверка за "Бдин" в предсезонната..
6 медала заслужиха състезателите на видинския клуб "Радуканови" от Националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 16 години в зала. Преслав Шишков спечели златния медал на скок височина. Той заслужи шампионската титла с личен рекорд 168 см. Днес Божидара Иванова спечели още един медал за видинския клуб - сребро на на 60 метра с препятствия..
Сребро и бронз заслужиха видинските състезатели от Държавния личен шампионат по джудо за юноши и девойки старша възраст в Пазарджик. Георги Миков даде всичко от себе си, но заради малшанс в златна оценка изпусна републиканската титла. Преди това записа впечатляващите пет победи. Емануела Илиева, също с 5 победи и една загуба, заслужи бронзовото отличие...
"Видабаскет" разгроми със 116:79 (34:10; 27:20; 22:33; 33:16) точки "Ботев" Враца в среща от 15 кръг на Българската баскетболна лига, "А" група, регион Запад. В столичната зала "Триадица" още от началото на срещата видинските баскетболисти взеха инициативата и затвориха първата четвърт с повече от комфортна преднина 34:10 точки. Играчите на треньора..
Волейболистите на "Монтана" са домакин днес на ЦСКА в среща от 17-ия кръг на мъжкото първенство на Супер Волей. Това ще е втория домакински мач за момчетата на треньора Даниел Пеев тази седмица. След като в сряда "Монтана" победи с 3:0 "Хебър" /Пазарджик/ се ще търси нов успех. В зала „Младост" се очаква солидна подкрепа от страна на феновете на..
Малко не достигна на състезателя на СК ”Атлет”Мездра Мартин Балабанов да намери място сред медалистите на 1500 метра на Балканския шампионат за мъже и жени по лека атлетика. Възпитаникът на треньора Йоло Николов направи много добро тактическо бягане, като атакува от по-задна позиция малко преди началото на последната обиколка. Времето му 3:52.46..