Спокойно протича изборният ден във Враца. Данните за активността, сравнени с евроизборите от 2014 г. и 2009 г., показват засилване на интереса на гласоподавателите. Избирателната активност в област Враца е с няколко пункта по-висока спрямо миналия евровот. Традиционно най-много хора гласуват в селските секции.
"Трябва да се гласува, тия хора да вървят там да оправят тази държава... Докъде сме затънали с корупцията и с глупостите и щуротиите... Ние винаги сме били в Европа, но за българите е важно да има работа, да има всичко."
Единственият сигнал, проверен от Районната избирателна комисия, е за подвеждане на избирател за правилата на машинното гласуване. Установено е, че възрастен мъж не е разбрал правилно дадените му указания за използване на устройството. В област Враца има машини в 77 секции, 29 от които са в села. Машина за гласуване има и в село Косталево. Въпреки първоначалното объркване, там има интерес към гласуването с машини:
"Даже е по-лесно от бюлетината- там трябва да четеш. Иначе онова- задраскваш, гласуваш, излиза бюлетинката и айде... Кой не е опитал, не знае... И аз мислех, че ще е трудно, но е много лесно."
От днес стартира едноседмична специализирана полицейска операция , по линия на Европейската мрежа на службите на Пътна полиция "ROADPOL", с фокус към товарните автомобили и автобусите. Във Видин проверките се извършваха от служители на "Пътна полиция", Автомобилна администрация и Инспекцията по труда в района на пътния участък до бившата ТЕЦ. Във..
Разследване на пътнотранспортното произшествие на кръстовището на главния път Е-79 с Дунавци , при което през почивните дни загинаха четирима души, е започнато от Окръжната прокуратура във Видин . Взети са кръвни проби за извършване на химически изследвания за употреба на алкохол и наркотични вещества. Назначена е автотехническа експертиза,..
Непочистени пътища доведоха до две катастрофи , които днес блокираха пътя от Северозапада към София. Трасето през мездренското село Крета, което е предпочитано от леки автомобили, остана непроходимо за часове. Първо камион се спря в крайпътните храсти по отсечката между Ребърково и Крета, а после две коли се удариха. За щастие и при двата..
Гимназисти в Мездра ще имат възможност да се срещнат с Анабела Нинова в рамките на инициативата „БУМ Кариера“. Тя е родом от града и в момента изгражда своята кариера в правната сфера. Анабела Нинова е завършила магистратура по право в Софийския университет, като през септември миналата година успешно е издържала изпита за юридическа..
От днес стартира едноседмична специализирана полицейска операция , по линия на Европейската мрежа на службите на Пътна полиция "ROADPOL", с фокус към товарните автомобили и автобусите. Във Видин проверките се извършваха от служители на "Пътна полиция", Автомобилна администрация и Инспекцията по труда в района на пътния участък до бившата ТЕЦ...
Над 50-килограмов вълк е отстрелян от ловната дружинка в Чипровци . В района е била забелязана глутница. Увеличава се популацията на хищниците в Монтанско. Освен лисици и чакали има отстреляни и два вълка. „Единият е в Смоляновци, а другия е убит от ловците в Чипровци", съобщи Ася Тодорова, специалист „Ловно стопанство" в сдружение „Огоста"..
Бюст-паметник на Апостола на свободата предстои да бъде официално открит и осветен на централния площад "Свобода“ в Лом. Това ще се случи н а 18 февруари, когато се навършват 152 години от гибелта на Васил Левски. Церемонията по освещаването на мемориала и поднасяне на венци и цветя в памет на Васил Левски е от 11:00 ч., информират от местната..