"Причината е покритието на повече рискове. Като кражба, грабеж, пожар, природни бедствия и др. Задължително условие при купуване на кола на лизинг е колата да има Каско, защото в случай на изчезване на автомобила, лизинговата компания или банката трябва да си гарантира прибирането на парите за автомобила. Повечето компании дават безплатна опция на клиентите като им разширяват полицата да има покритие в целия Европейски съюз. Много малко държави, които не са членки на ЕС покриват риск "кражба", но ПТП и другите клаузи си остават. Каското при всички обстоятелства покрива щети по МПС-то, но трябва да са спазени общите условия на полицата. За да има обезщетения не трябва да сте пили или употребил упойващи вещества."
Друга основна причина хората да избират този вид застраховане е закупуването на по-скъп автомобил, природните бедствия като например градушка също са фактор за по-големия интерес към полица "Автокаско", смята Филип Недялков:
"Последно време една от причините за интереса към Каско-то е заради градушките. Ако се сещате преди години една много сериозна градушка удари София и изпочупи доста коли, застрахователите претърпяха загуби. Това е покрит риск по клаузата "Природни Бедствия". Затова е Каско-то. Не се търси ничия вина. Моят съвет е да се застрахова. Има възможности и за разсрочено плащане, така, че премията надали би натоварило някого финансово като цяло."
Видинчани са разделени в мнението си затова дали имат нужда от Автокаско:
"Бих си направил защото никого няма гаранции, че може да ти се случи нещо. Ако имаме Каско при всяко транспортно произшествие сме защитени. Ние шофьорите разчитаме на застраховката. Не ме е страх да ми откраднат колата, според мен във Видин е тихо спокойно и е един от най-хубавите градове в България... Имам Каско, направих го за по-голяма сигурност. Кражбата на колата не е причина да си го направя. Бих казала, че е скъпо да се направи Каско... Аз не бих си направил защото колата е 96-та година няма смисъл... Колата е нова, има Каско. Участвах в катастрофа и ми изплатиха всичко по ремонта. За месец и половина ми оправиха колата, а предницата не можеше да се познае."
Да имаш кола като цяло не излиза никак евтино. Дължат се данъци, застраховки и такси, но пък няма и как да е по друг начин, защото да си шофьор е голяма отговорност.
Задължителната казарма за мъжете в България е отменена от 2007 г., но мине се не мине известно време, все някой амбициозен политик, надъхан общественик или друг подобен кандидат за слава ще се сети да лобира за връщането ѝ. Зер останали сме беззащитни пред света, а той само това дебне. Пък и в казармата, видите ли, се ставало мъж. Там се..
Неправителствена организация от Монтана стартира кампания „Мисия Коледа“ . В нея ще бъдат подпомогнати 1000 деца и 500 възрастни хора, самотни родители и семейства в затруднение от Северозападна България. Общините са партньори, като особено активни са Враца и Бяла Слатина. За реализиране на кампанията, организаторите от сдружение "Кауза..
От Общинския приют за кучета във Видин призоваха доброволци да помогнат в грижата за животните. За седмици над сто души вече са се отзовали, каза директорът на общинското предприятие Ирена Владимирова. "Просто видях, че хората не знаят, че във Видин има приют, не е толкова популяризиран и това беше идеята да популяризираме Общинския..
Лъкът се появява още през праисторическата епоха - преди цели осем хилядолетия! Най-старият открит лък е намерен в Дания - в едно блато! По-късно лъкът става и сериозно оръжие. В Египет стрелците били като днешните супер герои - винаги в целта! В Англия пък дългият лък от тисово дърво бил толкова прочут, че само като го видели, противниците..
Днес в рубриката "97 лапи и 1 опашка" ще ви разкажем една история, която започва тихо и обикновено – пред входа на една кооперация – но продължава като истинско домашно приключение. Наш гост е Ники Антов , а главната героиня е Топи – коте, което първо се появило като малка топчица с огромни уши. Няма да разказваме всичко вместо него, но ще..
Преподаватели и възпитаници на видинската Детска градина "Русалка" се включиха в инициативата "Маратон на добротата". Идеята е на автора на детски приказки и основател на платформата www.detskiprikazki.com - Виктория Петрова. Виктория е и майка на две прекрасни момчета на 2 и на 4 години. "Книжката Мечо и добрината обикалят гората" излиза..
Проблемите, които срещат незрящите хора у нас и помагат ли новите технологии да се справят с трудностите: по повод Международния ден на слепите, който се отбеляза през вчерашния ден, отговори на тези въпроси даде Борислав Ванков , гост в предаването "Заедно" на Радио ВИДИН. Той е от активните хора във Видин, но се налага и да се бори с..