Още в 8.30 часа площадът в Ново село почерня от народ. За броени минути хората бяха разпределени в десет групи, които поеха към обектите за почистване. Площада и градинките в селото, училището и детската градина, читалището и клуба на пенсионера, пристанището и бреговата ивица на р. Дунав, стадиона и Центъра за хора с деменция бяха част от тях. Служителите на читалището възстановиха счупеният тротоар зад читалищната сграда и почистиха "Къщата на срещите". Пенсионерите направиха основно почистване не само около, но и вътре в клубните помещения. Учителите и помощният персонал се подготвиха за откриването на първия учебен ден, а тъй като ОДЗ "Акад. Стефан Младенов" е в основен ремонт, доброволците почистиха градинката пред него и улицата до площада. Децата от центровете от семеен тип, организирани от своите възпитатели се включиха в хигиенизирането на жилищен блок № 2 и пространството около Дома за деца и юноши.
Акцентът в селата Винарово и Флорентин падна върху почистването на чешмите и главните улици на селата, в с. Ясен – на центъра и рибарското селище, а в Неговановци – на площада. В приветлив вид бяха приведени филиалите на детските градини и зелените площи. Служители на общинска администрация, читалищата, кметствата и пенсионери заедно работиха за една по-чиста и здравословна среда за живот.
ППМГ "Екзарх Антим I" във Видин награди ученици, участвали в състезания по повод патронния празник на гимназията. Тържествената церемония се състоя в Културен център "Жул Паскин" в града. Гимназията отбелязва патронен празник на 16 февруари. Това е денят, в който великият българин, духовник, патриот и дипломат Антим Първи е избран за пръв екзарх..
Народно читалище „Развитие 2022“ в Ослен Криводол организира инициативата „Достойни българи“ , целяща съхраняването на паметта на достойни личности, свързани с в мездренското село. През май 2025 г. се навършват 100 години от рождението и 25 години от смъртта на Благородна Божинова , оцеляла след инквизициите в концлагера „Герово“ в Югославия. В..
На сцената на видинския куклен театър предстои премиерата на спектакъла "Котаракът в чизми" – драматизация по класическата приказка на Шарл Перо, съобщават от културната институция. Режисьор на постановката е Теодора Георгиева. Визуалният свят на спектакъла е дело на Виктория Андрекова, която създава сценографията и куклите. Музикалното..
Възстановенo е движението и в двете посоки по пътя Видин – Лом в района на гр. Лом, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура". То беше ограничено днес преди обед заради ВиК авария. Трафикът беше пренасочван по обходни маршрути.
Ученици от СУ „Иван Вазов“ в Мездра постигнаха забележителни успехи в тазгодишното издание на Олимпиада „Кингс“ . Състезанието, което събира таланти от цялата страна, тества знанията и уменията на участниците в различни дисциплини като математика, български език и литература, английски език, природни науки и други. Осем ученици от СУ..
Във Видин се проведе работна среща за обсъждане на съвместни действия за противодействие на незаконната сеч, с приоритет в местата, създаващи опасност от свлачищни процеси и наводнения. Срещата, председателствана от областния управител Ани Арутюнян беше във връзка с проведено заседание на Министерския съвет, на което е обърнато внимание от..
Временно е ограничено движението и в двете посоки по второкласния път Видин – Лом в района на гр. Лом поради ВИК авария, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ). Трафикът се осъществява по обходни маршрути: Добри дол – разклон за Дъбова махала и Дъбова махала – Дреновец – Ружинци и обратно, а за идващите от Козлодуй: Лом – Сталийска махала..