"Бдин" записа втора победа в първенството на Северозападна трета лига след победа с минималното 1 на 0 над "Ювентус"/Малчика/. Победното попадение отбеляза Кристиян Йошов в 81-та минута. След една добра комбинация той се озова сам срещу вратарят на гостите и хладнокръвно вкара. Мача започна с натиск на гостите и те на два пъти нацелиха гредите на вратата на стража на "Бдин", Красимир Иванов. Греда от пряк свободен удар удари и Петър Димитров за "Бдин". Първото полувреме премина в надлъгване, но и "Бдин" имаха шанс за гол. Петър Димитров нацели гредата на гостите от пряк свободен удар от 30 метра. Втората част започна с доминация на видинчани. Младите играчи на Бдинци се разиграха и последваха пропуски пред вратата на гостите. Постепенно домакините си върнаха владението на топката и от тук тръгна градивното в играта им. Пропуски направиха Петър Димитров, Анатоли Тодоров и Стоян Георгиев. Португалското попълнени на "Бдинци", Аполо също пропусна сам срещу вратаря. Голът падна след хубава атака в 81- та минута, когато Кристиян Йошов бе изведен сам срещу вратаря на гостите и хладнокръвно отбеляза за крайното 1:0. До края на мача гредата спаси гостите след удар на Петър Димитров след пряк свободен удар. Малко преди края на мача с контузия напусна терена капитана Стойчо Стойков.
Зоналният съвет на БФС определи съдийската бригада, която ще ръководи дербито на четвъртия кръг на Северозападната Трета лига между лидера в класирането "Бдин" Видин и амбицирания за промоция в професионалния футбол отбор на "Академик" Свищов. Главен съдия е Владимир Кирилов от Плевен . Странични рефери са Венцислав Банчев и Ивайло Петров от Ловеч...
Баскетболистките на "Монтана" записаха загуба в първата си контролна среща от лятната подготовка. В Белград шампионът на България отстъпи с 67:70 точки на "Партизан". На почивката момичетата на треньора Преслав Пешев водеха с 31:28 точки. Днес Монтана играе още един приятелски мач. От 17 часа българките излизат срещу "Будучност Бемакс" от Подгорица.
Валентин Лилов е новият председател на Управителния съвет на футболния Ботев /Враца/. Той заменя на поста Вангел Вангелов, който остава в сдружението. Промяната стана факт на проведено общо събрание на Сдружението с нестопанска цел, което реално е собственик на Ботев /Враца/. Детайли за рокадата не се съобщават. Според съобщението от футболния..
Само три отбора ще участват в елита на женското баскетболно първенство. Освен шампиона "Монтана" заявка са дали "Рилски спортист" /Самоков/ и "Берое" /Стара Загора/. Шампионатът стартира на 1 ноември, като "Монтана" е домакин на "Рилски спортист". Първият етап приключва на 20 декември у дома срещу "Берое".
Кристиян Колев ще ръководи следващият мач на "Ботев" от Първа лига. В откриващата среща от програмата на 8 кръг в елита врачани гостуват на "Берое". Двубоят в Стара Загора е в петък /12 септември/ и започва от 17,30 часа. Йордан Петров и Месут Ахмедов ще помагат на главния рефер, а наряд за четвърти арбитър получи Мартин Великов. За спорните моменти и..
Опитният черногорски баскетболист Павле Джуришич е новото попълнение на врачанския "Ботев 2012", съобщиха от елитния баскетболен клуб. В кариерата си роденият на 1 юни 2000 г. състезател е играл за американските Маями и университетския тим на „Остин Пий". Защитавал е цветовете на белгийския Финикс /Брюксел/, както и за Подгорица и Сутиеска /Никшич/ в..
Четирима представители на Северозападна България ще участват в Световното първенство по канадаска борба. Планетарният форум започва днес в курортен комплекс "Албена" и ще продължи до 22 септември, каза за Радио Видин Любен Иванов , треньор на СК "Селановци 2006" и състезател при ветераните: "Това първенство се очаква да е едно от най-силните..