Кулинарният фестивал "От златните ръце на баба " започва тази вечер в село Връв. Той се провежда за пръв път и цели да съхрани и популяризира местната кухня. Това обясни за Радио Видин Калина Сурдулова, от организаторите:
"Целта е да съхраним рецептите, които се предават от поколение на поколение в нашия регион. Призовавам гостите на фестивала и всички жители на Връв да дойдат облечени в народни носии, за да е по-шарено и красиво за очите това представление. Фестивалът има конкурсен характер и ще бъде открит в 17 часа на центъра в селото пред читалището. Ще бъдат представени различни ястия от нашия регион, а след кулинарната изложба ще има духова музика и танци..."
Белоградчик е изправен пред водна криза . В момента един квартал е с режим на водата. Цените на някои основни храни на едро са се повишили през последната седмица. Поскъпване има при свинското месо, киселото мляко, сиренето и олиото, при някои плодове, при доматите и краставиците. По тази причина потребителската кошница е поскъпнала с 1 лев -..
Конкурсът "Мис и Мистър Северозападна България 2025" ще се проведе днес, 12 август. Събитието, на което ще бъдат излъчени най-красивите момичета и момчета от региона, ще се състои в Народно читалище "Постоянство 1856" в град Лом от 19:00 часа. Входът за проявата, организирана от "X Model Group", е свободен. Двадесетото издание на конкурса ще..
Над 60 изложители от България и Сърбия се очаква да се включат във Видинския панаир , който отваря врати от 22 до 30 август, съобщават от Общината. Участниците ще предложат разнообразие от: хранителни продукти, занаятчийски изделия, ювелирни украшения, питейни заведения, атракциони и забавления и играчки за най-малките. Концертната програма включва..
Районна прокуратура – Видин внесе в съда обвинителен акт срещу мъж на 35 години за закана с убийство към родител в условията на домашно насилие. Обвиняемият, който живеел с родителите си в Белоградчик, често злоупотребявал с алкохол и проявявал агресия, като системно отправял обиди и заплахи. На 26 декември 2024 г. той счупил етажерка и заплашил..
В Дирекция „Социално подпомагане“ – Кула бе свикан Координационен механизъм след сигнал за видеоклип с насилие между две малолетни момичета. В рамките на 24 часа социален работник оцени случая и сигнализира полицията, като бе осигурена незабавна защита за 11-годишната пострадала. Разследват случай на насилие над дете в Кула Полицията..
Белоградчик е изправен пред водна криза . В момента един квартал е с режим на водата. В ниската зона на града, в квартал "Карловица", водата се спира през нощта от 23:00 ч. до 06:00 ч. Причината е силно намалелият дебит на двете водохващания, които захранват Белоградчик. Въпреки предприетите мерки, свързани със спирането на водоподаване през цялата нощ..
Фолклорен танцов ансамбъл “Мездра” и “Мездра - Джуниър” при Народно читалище ”Просвета 1925” в железничарския град, с художествен ръководител Мирослав Аспарухов, ще представят България на 17-ия Международен детски фолклорен фестивал „Лицидерско сърце“ - Ужице 2025. Фестивалът ще се проведе от 15-и до 19 август в Ужице, Златибор и Вишеград,..