"Искрен Красимиров е един млад човек, който е роден в Мездра през 1990 година, който ме впечатли с това, че обикаля градовете и селата на България, ходи при българските общности в чужбина и прави уроци по родолюбие, наречени "Незабравимата България". …Радвам се за това, че един млад човек е посветил време и енергия за търсене на историческите корени, харесва ми това, че ходи като Ботев четник. Той се радва да запали искрата у младите и успява да го направи. Съгласи се да представи католическите будители от Чипровския край. Време е да потърсим истинската българска история. Възраждането у нас започва един век по-рано."
Петър Богдан Бакшев е роден през 1601 година в Чипровци в семейство на занаятчии. Заедно с епископ Петър Парчевич и Франческо Соймирович Бакшев посещава редица владетели на държави от Централна Европа с цел да ги подбудят да създадат християнски съюз срещу османските турци и да предприемат военен поход срещу тях, който да доведе до освобождението на България. Идеите на Парчевич и Петър Богдан за освобождение на България представляват и началото на българското национално Възраждане.
"Надявам се на този урок да пробудим интереса към нашето минало, да станем по-всеотдайни. Защото този млад човек ще ни учи не само на българска история, но и на това как можеш да отделиш част от времето си и да посветиш себе си на една прекрасна идея" - добави Анита Комитска.
Община Видин не носи вина за бавното темпо на голяма част от инфраструктурните обновления на територията на крайдунавския град. Тази теза аргументира на днешното заседание на Общинския съвет градоначалникът Цветан Ценков . В дневния ред присъстваха 32 точки, като по-голяма част от тях бяха предложения за продажба на жилища и имоти общинска..
Лъчезар Ценков и Симеон Герасимов от 10.В клас, специалност „Компютърна техника и технологии“, от ПГ "Проф. д-р Асен Златаров" Видин се изкачиха на върха в Националното състезание по приложна електроника „Мога и зная как“, проведено в град Банско. Двамата заеха първите места в отборното класиране за цяла България, а Симеон заслужено..
Видинчанката Десислава Николова бе отличена с престижната награда "Бранд на годината", в категория, част от Националните награди "Класция Бг". Отличието е във връзка с нейния бранд, предлагащ уникални чанти за всички онези дами, които не се притесняват да покажат себе си, да бъдат по-различни и нестандартни. Победителите в конкурса са избрани от..
Продължава дарителска инициатива за ремонт на вековната църква в село Кунино. Православният храм "Свети Николай" се нуждае от нов покрив. Преди две години се създава и Сдружение "Православен храм Свети Николай -Кунино", чиято основна цел е да се събират средства за възстановяване на църквата. Необходимата сума за извършване на..
Враца ще бъде домакин на първия по рода си Технологичен фестивал. Датата е 16 април, а мястото е Младежкия дом в града. Събитието е организирано съвместно с Общината и бизнес медията lider.bg , предоставяща актуални икономически, технологични, научни и бизнес новини. За първи път на едно място ще бъдат водещи технологични компании,..
Преди точно една година, на уютната уличка " Папуджийска, 3" във Видин, се роди едно малко магично кътче, което пренесе вкусовете на Италия в сърцето на Северозапада. Това е “ Захарният свят ” – мечтата на талантливата сладкарка Милена Вълкова , превърната в реалност. Една година по-късно празнуваме заедно с нея първия рожден ден на..
В рубриката "Психолог на помощ" днес ще поговорим за критиката , която, знаете, е неизбежна част от живота - независимо дали идва от близки, колеги, учители, или напълно непознати. Въпросът не е дали ще бъдем критикувани, а как ще реагираме на това. Правилната реакция е ключ към личностно израстване, емоционално здраве и устойчивост...