Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Четвърта церемония по встъпване в длъжност за кмета на Белоградчик

3
Снимка: Иванка Петрова

Борис Николов и съветниците от Белоградчик положиха клетва и подписаха клетвени декларации. В приветствието си областният управител на Видин Албена Георгиева пожела:


"И през следващия мандат ще имате оная сила, от която зависи развитието и просперитета на община Белоградчик. Във ваши ръце е нейното бъдеще и отговорността за това, как ще живеят жителите на общината и в каква посока ще се развива тя."


Борис Николов получи символите на града – огърлица и ключ от временно изпълняващия длъжността кмет Антон ТрифоновСлед това Николов се обърна към присъстващите с думите:


"Искам да декларирам пред вас, че ще продължим с моя екип по същия начин, както досега. И накрая искам сърдечно да благодаря на почти две трети от населението, които повярваха в мен, в моя екип и ни гласуваха доверие."

 

Под ръководството на най-възрастния общински съветник Тодор Цеков беше извършено гласуването за Председател на Общинския съвет. Издигната беше само кандидатурата на Боян Минков, който беше избран със седем гласа "за". 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Сдружение от Кула организира традиционния "Маратон на четенето"

С редица инициативи в  училищата в Кула, Раковица и Рабиша сдружение „Северозапазване" организира "Маратон на четенето" което се проведе в рамките на инициативата за насърчаване на детското четене "Книгите в сърцето ни".  П ърва спирка бе СУ "Васил Левски" - гр. Кула, където проведоха две срещи с ученици от 1 до 7 клас. Писателката..

публикувано на 02.06.25 в 07:30

Отдаваме почит към Ботев и загиналите за свободата и независимостта на България

Отбелязваме Деня на Христо Ботев и на загиналите за свободата и независимостта на България. Във Врачанския Балкан, където преди 149 години е убит гениалният поет и революционер, ще се проведе традиционното всенародно поклонение край величествения паметник на връх Околчица. Там ще бъде и председателят на Народното събрание Наталия Киселова...

публикувано на 02.06.25 в 07:30

Заловиха момче, счупило стъкло от фасадата на врачанския театър

Момче е с наранявания, след като е счупило голямо стъкло на фасадата на врачанския театър, съобщиха от областната дирекция на МВР. Инцидентът е станал в сутрешните часове на съботния ден. Към 5.10 часа вчера е било получено съобщение за това, че малко по-рано, неизвестно лице е нанесло повреда на сградата на Драматично-кукления театър във..

публикувано на 01.06.25 в 16:42

В Деня на детето, във Видин предаваха пластмасови играчки срещу книги

За втора поредна година Ротари клуб Видин излиза с интересна инициатива в Деня на детето. Тя е кампания на Ротъри Дунавски алианс, в който са включени Ротъри клубове от градовете по течението на Дунав. Във Видин го правим съвместно с дамския Инър Уийл клуб и с Интеракт. Това обясни за Радио Видин Людмил Иванов от организаторите.  " Подаряваме книги..

обновено на 01.06.25 в 15:54

Изнасят първия паметник на Ботев от музея

Общинската управа на Враца иска да позиционира първия паметник на Христо Ботев в градска среда. Сега монументът е в една от изложбените зали на Регионалния исторически музей. Идеята лансира председателят на Общинския съвет д-р Владимир Христов по време на тържественото заседание на местния парламент, посветено на 1 юни – Денят на Враца. Паметникът,..

публикувано на 01.06.25 в 15:50

Работник пострада при работа на територията на АЕЦ "Козлодуй"

Работник на външна фирма, изпълняваща дейности по договор с АЕЦ "Козлодуй" е пострадал на територията на централата вчера, съобщавата на интернет страницата на ядреното дружество. Работникът е извършвал дейности с ъглошлайф без издаден огневи наряд и при неспазване на необходимите мерки за противопожарна защита. С това са нарушени стриктните правила..

публикувано на 01.06.25 в 14:42

"Щуроландия" зарадва видинските деца

Крайдунавският парк до крепостта "Баба Вида" във Видин днес се превърна във вълшебното градче "Щуроландия" в рамките на детския празник, който се провежда в Деня на детето от фондация "Подкрепа за реализация".  Тази година за първи път сме се разположили край крепостта Баба Вида, каза  социалният работник от неправителствената орагнизация, Юлита..

публикувано на 01.06.25 в 13:30