Турнир по плуване "Нептун" се състоя в басейна на едноименния хотел във Видин. Всички участници бяха наградени от кмета на Община Видин Цветан Ценков с медали и грамоти. Той изрази надеждата си, че в бъдеще децата на Видин ще могат да се радват на закрит плувен басейн, който да е общински. За тази цел трябва да се вземат бързи мерки и по отношение на недостроения и рушащ се в момента такъв басейн в града ни.
"Много неща ни предстоят, но когато става дума за спорт, това е един от начините да се живее здравословно. Смисълът на това мероприятие днес, казвам го и като лекар, е нашите деца да са по-здрави, по-щастливи, по-борбени", заяви д-р Ценков.
Инструкторът по плуване на децата е Анелия Димитрова, преподавател по физическо възпитание и спорт в ППМГ "Екзарх Антим I".
"Състоя се една много хубава инициатива, благодарение на широко отворените сърца на собствениците на хотела Зорница Чанева и Иван Чанев и под егидата на д-р Ценков. Това се деца, които посещават редовно басейна, аз им помагам. Плуването е много полезно за детския организъм. 1 час плуване изгаря толкова калории, колкото 3 часа аеробика и то без да напрягаш тялото- хем е приятно, хем полезно", обясни Анелия Димитрова.
Победители в надпреварата при момичетата станаха: Илина Мартинова (във възрастова група 6-7 години); Дара Николаева (във възрастова група 8-9 години); Кристина Мартинова (във възрастова група 10-11 години) и Ева Емилова (във възрастова група 12-14 години). При момчетата на призовите места се наредиха: Кристиян Красимиров (във възрастова група 6-7 години); Антон Николаев (във възрастова група 8-9 години); Иван Иванов (във възрастова група 10-11 години) и Патрик Павлов (във възрастова група 12-14 години).
В рамките на турнира беше организирано и маратонско плуване- 20 дължини на басейна, като победител стана 10-годишната Ева Тошева, която тренира от три години. Тя бе наградена с купата "Нептун".
ФК "Кула 04" ще стартира втория полусезон на Областната футболна група "Видин" с шест нови попълнения. Желанието на треньора Пенко Йончев е да подсили отбора: „Броени дни остават до старта на втория полусезон , на 22 март започва. Смятам, че за пореден път сме окомплектовали достатъчно добър отбор, за да се борим за първото място, по-скоро да..
Станимир Тренчев ще ръководи следващия мач на Ботев във Враца. В петък /7 март/ врачани посрещат Крумовград в среща от програмата на 24-ия кръг в Първа лига. На главния съдия Тренчев ще помагат Георги Тодоров и Станислав Станев, а четвърти рефер е Иво Андреев. За спорните моменти и ВАР отговарят Васил Минев и Денислав Сталев, а съдийски наблюдател е..
Локомотив (Мездра) си върна за загубата в контролата и елиминира като гост Партизан (Червен бряг) с 2:0 в междуобластна квалификация на Северозападна България от турнира за купата на Аматьорската футболна лига. Момчетата на Николай Нинов бяха по-добрите на терена и си осигуриха успеха още до почивката. Отлична комбинация между Сергей Георгиев и..
Дисциплинарната комисия към БФС спря правата на двама от футболистите на Ботев /Враца/ след загубата на тима от Локомотив /Пловдив/ в 24-ия кръг на Първа лига. Така те няма да играят при домакинството на Крумовград в петък. Браян Переа и Мохамед Букаси ще липсват на треньора Христо Янев в една среща, отделно от това ще платят и глоба в размер на..
В среща от Турнира за Аматьорската купа на България днес от 14.30 часа един срещу друг се изправят два отбора ат Северозападната Трета лига. На стадион „Градски” в Червен бряг „Партизан” посреща „Локомотив” Мездра . Домакините са 9-ти във временното класиране на лигата с актив от 13 точки и голова разлика 11:16, а гостите са 5-ти с 21 точки и..
Спортното министерство ще финансира проектите на 6 клуба от Северозападна България по програмата "Спорт за децата в свободното време" , съобщават от ведомството. По две са дружествата от трите области. 7 700 лева получава Спортен клуб по борба "Селановци -93". На 5 300 лева ще разчита Клубът по класическа борба "Надежда – Оряхово – 2014". Боксов..
206 атлети от 18 спортни клуба от цялата страна взеха участие в XXIII Републикански шосеен пробег „3 март” , който се проведе навръх Националния празник на България в гр. Мездра , съобщават от общинската администрация. Организатори на спортната проява бяха Община Мездра и СКЛА Атлет - Мездра. Сред участниците бяха представители на лекоатлетически..