Общинският център за социални услуги и дейности (ОЦСУД) - гр. Мездра получи поредното дарение от Фондация „Българска хранителна банка“ - хранителни продукти с кратък срок на годност, които отговарят на европейските изисквания за безопасност на храните и са години за консумация. С тях ще бъде разнообразена храната на 210 потребители от община Мездра на социалните услуги „Домашен социален патронаж“ и Дом за стари хора в града.
Дарението включва 420 бр. купички кисело мляко „Активиа“, 50 кг руска салата с колбас и 1 680 бр. Nescafe 3in1 Frappe на обща стойност около 1 100 лева. Всеки потребител на двете социални услуги ще получи по две кисели млека, руска салата като добавка към обедното си меню и по 8 бр. нескафе 3в1 фрапе.
ОЦСУД - гр. Мездра и „Българска хранителна банка“ си партнират от месец май миналата година. Досега даренията,предоставени на социалния център от фондациятапод формата на хранителни продукти, възлизат на 26 814 лв.
С тях ежемесечно се разнообразява храната с годни за консумация продукти на най-нуждаещите се лица и семейства - потребители на Домашния социален патронаж, Кризистния център в с. Брусен, Дома за стари хора, Обществена трапезария и Комплекс социални услуги за деца и лица с увреждания.
От днес стартира едноседмична специализирана полицейска операция , по линия на Европейската мрежа на службите на Пътна полиция "ROADPOL", с фокус към товарните автомобили и автобусите. Във Видин проверките се извършваха от служители на "Пътна полиция", Автомобилна администрация и Инспекцията по труда в района на пътния участък до бившата ТЕЦ. Във..
Разследване на пътнотранспортното произшествие на кръстовището на главния път Е-79 с Дунавци , при което през почивните дни загинаха четирима души, е започнато от Окръжната прокуратура във Видин . Взети са кръвни проби за извършване на химически изследвания за употреба на алкохол и наркотични вещества. Назначена е автотехническа експертиза,..
Непочистени пътища доведоха до две катастрофи , които днес блокираха пътя от Северозапада към София. Трасето през мездренското село Крета, което е предпочитано от леки автомобили, остана непроходимо за часове. Първо камион се спря в крайпътните храсти по отсечката между Ребърково и Крета, а после две коли се удариха. За щастие и при двата..
Гимназисти в Мездра ще имат възможност да се срещнат с Анабела Нинова в рамките на инициативата „БУМ Кариера“. Тя е родом от града и в момента изгражда своята кариера в правната сфера. Анабела Нинова е завършила магистратура по право в Софийския университет, като през септември миналата година успешно е издържала изпита за юридическа..
От днес стартира едноседмична специализирана полицейска операция , по линия на Европейската мрежа на службите на Пътна полиция "ROADPOL", с фокус към товарните автомобили и автобусите. Във Видин проверките се извършваха от служители на "Пътна полиция", Автомобилна администрация и Инспекцията по труда в района на пътния участък до бившата ТЕЦ...
Над 50-килограмов вълк е отстрелян от ловната дружинка в Чипровци . В района е била забелязана глутница. Увеличава се популацията на хищниците в Монтанско. Освен лисици и чакали има отстреляни и два вълка. „Единият е в Смоляновци, а другия е убит от ловците в Чипровци", съобщи Ася Тодорова, специалист „Ловно стопанство" в сдружение „Огоста"..
Бюст-паметник на Апостола на свободата предстои да бъде официално открит и осветен на централния площад "Свобода“ в Лом. Това ще се случи н а 18 февруари, когато се навършват 152 години от гибелта на Васил Левски. Церемонията по освещаването на мемориала и поднасяне на венци и цветя в памет на Васил Левски е от 11:00 ч., информират от местната..