Ботев победи Кариана с 4:1 в контрола

Снимка: Жоро Александров

Ботев отнесе Кариана с 4:1 в първата си контрола от зимната подготовка. Около 100-ина фенове изгледаха спаринга, който се изигра при температура, близка до нулата на стадион "Христо Ботев" в Криводол.

Равностойното темпо преди почивката беше нарушено чак в 42-та мин., когато Петър Атанасов беше изведен зад отбраната на ерденци, но не се полакоми, а подаде на Владислав Узунов, който от упор разпечати вратата на Станев за 1:0. Малко по-рано шут на Узунов мина покрай вратата, а два пробива на Андреас Васев по десния фланг не доведоха до нищо повече от суматоха пред вратата на Кариана. Втородивизионният тим отговори с едно-две остри влизания към Митов.

След почивката Тони Здравков вкара изцяло нов състав на терена, докато колегата му замени само трима от своите, което се оказа решаващо за крайния резултат, а и умората у ерденци пролича в края на спаринга.

Врачани натиснаха здраво след почивката. Узунов първо от фаул, а малко по-късно и от тупор не успя да предолее резервният вратар на ерденци Весков. Стражът изби и коварен удар с глава на Илия Миланов в 54-та мин., а секунди по-късно Доминик Янков би над вратата.

Противно на логиката Кариана изравни след час игра. Контра на ерденци бе спряна от Иво Михайлов с цената на нарушение, а реферът Росен Гановски отсъди дузпа. Дичев беше безмилостен за 1:1 в 62-та мин.

Веднага след изравняването тимът от Ерден пропусна и да поведе в резултата.

Ботев обаче бързо намери сили да откаже противника. В 67-та мин. Чавдар Ивайлов препарира Весков с точен шут по земята в долния ляв ъгъл за 2:1. В 70-та мин. Доминик Янков отказа противника с трето попадение, след като технично врътна кълбото в мрежата.

До края Кариана можеше да получи още голове, но врачани се смилиха. Все пак в 81-та мин. 15-годишният юноша Мирослав Маринов ознаменува участието си с попадение за крайното 4:1.

В заключителните минути Даниел Генов пропусна на два пъти да направи загубата на ерденци още по-тежка.

Ботев започна с: Митов, Васев, Ганев, Станисавлевич, Керчев, Лясков, Златински,  Н'Диайе, Атанасов, Узунов и Домовчийски /в игра се появиха още: вратарят Стамен Боладжолев, Михайлов, Гаджев, Янков, Иванов, Чавдар Ивайлов, Генов, Миланов, както и юношите Маринов, Йотов и Дочев/.

Кариана излезе със: Станев, Цолов, Дичев, Д.Иванов, Николов, Личев, Ив.Илиев, Игнатов, Бастунов и Цеков /резерви: Весков, Г.Илиев, Хр. Илиев, Търтов, Русев, Пиргов, Пиеров и Халил/.

Волейболен турнир събра отбори от две държави във Видин

Димитровденски волейболен турнир събра отбори от България и Сърбия във видинската спортна зала "Фестивална". Традиционното спортно събитие постави начало на проявите, включени в програмата на Община Видин за Димитровден. В турнира участваха момичета, родени 2010 и 2011 година. Организатори са Община Видин и волейболен клуб „Бдин-Вида“, а негови гости са..

публикувано на 06.10.24 в 14:56

"Кула-04" разгроми "Дуло" Видин

Отборът на ФК "Кула-04" победи тима на ФК "Дуло" Видин с 11:1 в среща от четвъртия кръг на Областна футболна група "Видин". „Мачът мина по протокол, убедителна победа. В момента сме на такъв етап, че се наслаждаваме на играта. Мога да кажа, че всичко ни се получава, четвърти кръг - четвърта поредна победа. Уважаваме противниците, играем, опитваме се да..

публикувано на 06.10.24 в 14:53

Трети медал за врачански борец в Скопие

Трети борец от Враца донесе медал от Балканското първенство в столицата на Република Северна Македония – Скопие. Владислав Иванов спечели бронзово отличие от престижната надпревара, нареждайки се трети в кат. до 41 кг при 15-годишните. Преди да се качи на стълбичката той премина през 5 изключително оспорвани срещи на тепиха. Припомням, че преди него в..

публикувано на 06.10.24 в 14:46

"Монтана" не успя срещу Целе

Баскетболистките на Монтана претърпяха загуба в първата си среща от новия сезон в Адриатическата лига. При гостуването си на Цинкарна Целе монтачанки отстъпиха с 51:75 / 11:22, 17:19, 6:19, 17:15/ точки. Домакинките направиха много силен старт и успешна трета четвърт, с което отказаха съперника си от България. Монтанчанки спечелиха последната част. На..

публикувано на 06.10.24 в 14:43

14 медала за врачански атлети от Балканиадата за ветерани

Силно представяне на Балканиадата за ветерани записаха бивши спортисти от Враца. Организаторите направиха реверанс в регламента и в надпреварата се пуснаха атлети още 12 държави извън полуострова, като САЩ, Бразилия,  Норвегия, Полша, Унгария, Исландия, Италия и др., което превърна конкуренцията като за световно първенство. В надпреварата, която се..

публикувано на 06.10.24 в 14:36

"Бдин" отстъпи на "Локо" Мездра във Видин (СНИМКИ)

"Локомотив" Мездра победи с 2:1 "Бдин" на стадион "Георги Бенковски" във Видин. Дербито на 6-ия кръг на Северозападната Трета лига предложи динамичен футбол с много голови положения и пред двете врати. За гостите се разписаха Васил Калоянов (25 мин.) и Сергей Георгиев (56 мин.), за видинчани точен бе Радослав Захариев (34 мин.). Мачът започна с..

публикувано на 05.10.24 в 18:56

Стартира състезанието по офроуд в Мърчево

38 пилоти участват в състезанието по офроуд в бойчиновското село Мърчево . Кметът на общината Светлин Сретениев откри надпреварата: "Очаквахме около 20 автомобила, но действителността показа друго- в момента са 38 автомобила и над 1000 зрители в този дъждовен ден. Това никак не е малко да се случи в Мърчево и то за първи път." Трасето е..

публикувано на 05.10.24 в 16:23