Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Любителите на планинското бягане се събират в Крета

Снимка: Петко Котларски

За четвърта поредна година тази неделя, 26 януари, в околностите на мездренското село Крета ще се проведе състезанието по планинско бягане “Kreta Run”. Организатори са любителите на бягането в пресечени местности Александър Александров, Иван Стоянов и Станислава Цветанова от Враца, Община Мездра и Кметство Крета. Маршрутът на трасето, което е с дължина около 11 км и денивелация +370 м, е дело на кретчанина Николай Ралчов.

Съгласно регламента, участниците в „Крета Рън 2020” ще се съревновават в четири възрастови категории - юноши и девойки до 18 г., мъже и жени от 19 до 39 г., мъже и жени от 40 до 49 г. и (за пръв път) ветерани 50+. Индивидуалната такса за участие е 20 лв. на състезател. Записването става от 9:30 до 10:45часа в Кметство Крета.

Призьорите в отделните възрастови категории ще получат купи и медали, осигурени от Община Мездра, която ще подпомогне и финансово организирането на спортната проява.

По традиция домакините на събитието са подготвили и куп атрактивни награди: за първо място - домашна туршия и сланина, за второ место - домашен суджук, за трето место - кило домашно вино. Ще има и томбола с други домашни благинки за зимата - лютеници, лютики, кьопоолу, сланина, чесън и пр.

Стартът на „Крета Рън 2020” е в 11:00 часа в неделя на площада в центъра на село Крета, а финалът по програма е около 14:00 часа. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Даниел Моралес се завърна в "Ботев"

Даниел Моралес се завръща в "Ботев" Враца за своя трети престой в елитния футболен клуб.  Бразилецът ще бъде част от Академията на клуба. Моралес ще е един от двамата методисти в школата заедно с Тодор Горанов. Моралес е бивш старши треньор на представителния отбор на Ботев, като при втория си престой той направи, така че отборът да запази мястото си в..

публикувано на 31.07.25 в 10:43

Наказаха "Ботев" след загубата от "Лудогорец"

Наказаха сурово врачанския Ботев след срещите от втория кръг на Първа футболна лига. Тимът на Христо Янев загуби от Лудогорец с нелеп автогол на Антоан Стоянов от Лудогорец, като падналото в добавеното време попадение изнерви публиката на стадион „Христо Ботев". Заради хвърлени предмети врачани ще платят 2 000 лева, а още толкова е санкцията за..

публикувано на 31.07.25 в 10:37

Детски футболен фестивал се проведе в Мездра

Футболен фестивал, популяризиращ здравословния начин на живот сред младежите, се проведе в Мездра, съобщиха от Общината. На участниците беше предоставена възможност да се включат в практическо обучение за прилагане на игровия подход при младите футболисти. Този подход в обучението по футбол предоставя възможности за надграждане на физическото развитие..

публикувано на 30.07.25 в 17:14

Защитник напусна "Монтана"

Десният бек Борислав Вакадинов вече не е част от отбора на "Монтана". 26-годишният бранител се раздели по взаимно съгласие.  Вакадинов не бе в групата за домакинската среща снощи срещу "Локомотив" /Пловдив/, но бе титуляр при гостуването на "Левски", на старта на елита. Вакадинов е със съществен принос за завръщането на "Монтана" сред най-добрите..

публикувано на 29.07.25 в 16:34

"Монтана" изпусна "Локо" за 1:1

"Монтана" спечели първа точка след завръщането си в елита на българския футбол. На обновения стадион „Огоста" момчетата на треньора Танчо Калпаков направиха 1:1 с пловдивския "Локомотив' в последна среща от 2-ия кръг на еfbet лига. Домакините първи вкараха гол. В 23-та минута Филип Ежике се справи със защитата на гостите и матира вратаря Боян..

публикувано на 29.07.25 в 10:47

Елитният футбол се завръща на стадион "Огоста", Монтана ще търси по-добро лице срещу "смърфовете"

Монтана ще изиграе тази вечер първия си мач пред собствена публика след завръщането си в еfbet лига. От 21.15 минута на стадион „Огоста" момчетата на треньора Танчо Калпаков приемат Локомотив /Пловдив/. "Отборът не е в добро състояние. По най-бързия начин ще се опитаме да излезем от тази ситуация". Тежката загуба на старта на елита с 0:5, като..

публикувано на 28.07.25 в 15:58

Бойна галавечер организират във Видин

Бойна галавечер предстои във Видин. За първи път в града се организира състезание по смесени бойни изкуства. Инициатор на зрелището е новосформираната местна организация BFC . Тя е създадена, за да популяризира и продуцира този вид спорт на местно и национално ниво, с амбицията след време дори да прескочи държавните граници.  "На 22 юни..

публикувано на 27.07.25 в 16:52