Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Видинчани плащат данъците с отстъпка до края на месец април

Няма големи струпвания от хора в Информационния център  в отдел "Местни данъци и такси" в община Видин. По-голяма част от видинчани плащат данъците си сега върху недвижимите имоти и такса битови отпадъци , за да се възползват от отстъпката при плащане на цялата сума, стана ясно от направена анкета:

 " Аз знам, че трябва да платя преди април месец с отстъпка, тя не е много голяма, 5%, ама гледам да си ги платя навреме и да нямам да плащам, знам, че трябва да се пазя, но няма кой, аз съм сама...плащам си данъка, това е наше задължение и наше притеснение и гледаме да сме изрядни, тук не са много хората, отстъпката ни е в помощ и има значение за нас." 


Данък върху недвижимите имоти и такса битови отпадъци се заплаща на две равни вноски в срок до 30 юни и до 31 октомври на годината, за която е дължим. На предплатилите до 30 април за цялата година се прави 5 на сто отстъпка. Същите срокове важат и за данъка върху превозните средства.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Снимката на 6 март 2025 година

Документалната  изложба  „Модата в огледалото на едно столетие 1850-1950 година" гостува на Държавен архив Монтана по повод отбелязването на Международния ден на жената – 8 март. На 17 пана са показани различни видове мода в този един век. Четвърти бойкот на големите търговски вериги днес. За втори път има бойкот и срещу банките. Според..

публикувано на 06.03.25 в 18:00

Инспекцията по труда проверява инцидент в Киреево

Инспекцията по труда извършва проверка по инцидент, станал вчера следобед в село Киреево, община Макреш. Това каза директорът на Инспекцията във Видин Надежда Симеонова.  "Във вчерашния ден, около 14 часа, получихме обаждане от телефон 112 за настъпил инцидент в село Киреево. Екип от инспектори замина незабавно към мястото на инцидента, но към..

публикувано на 06.03.25 в 17:49

Ученици в Мездра почетоха подвига на опълченците с макет на Шипка

Вдъхновени от 147-ата годишнина от Освобождението на България и подвига на опълченците на Шипка, учениците от 6 клас на СУ" Иван Вазов"- Мездра изработиха макет на Паметника на Свободата. Това стана под ръководството на учителите Петя Манчева и Данаил Димитров в часовете за следобедни занимания и История и цивилизации. Децата отправиха послание:..

публикувано на 06.03.25 в 16:34

Във Видин представиха годишната програма за закрила на детето

Проект на Общинска програма за закрила на детето за 2025 година беше представен на обществена дискусия във Види н. Изготвен е от комисия с участието на Общината, Регионалното управление на образованието, Регионалната здравна инспекция, МВР, Дирекцията за социално подпомагане и неправителствени организации. Мотивите са съобразени..

публикувано на 06.03.25 в 16:07

Изложба в Монтана разказва историята на модата в България

Модните тенденции в България в продължение на един век показват в изложба в Монтана . Документалната изложба „Модата в огледалото на едно столетие 1850-1950 година" гостува на Държавен архив Монтана по повод отбелязването на Международния ден на жената – 8 март. На 17 пана са показани различни видове мода в този един век. Сред разделите са..

публикувано на 06.03.25 в 16:01

„Поетични пътеки на дебюта“ среща публиката в Монтана с нови творци

Дебютиращи авторки от страната ще представят творчеството си в Монтана . Събитието „Поетични пътеки на дебюта“ се реализира с подкрепата на Национален фонд „Култура“ и има за цел да популяризира съвременната българска литература в по-малки населени места, където достъпът до културни събития е ограничен, обясни Надежда Огнянова от Регионалната..

публикувано на 06.03.25 в 15:35

Съюзът на слепите във Видин отбеляза Международния ден за борба с глаукомата

Международният ден за борба с глаукомата - 6 март, бе отбелязан от членовете на Съюза на слепите във Видин . Председателят Радославка Иванова обясни, че заболяването е една от водещите причини за слепота в съвременното общество.  "Медицината е напреднала, както всички знаят, и преди години също са ослепявали със заболяване катаракта. Но сега се..

публикувано на 06.03.25 в 15:05