Раздават еднократно оставащите доставки по схемите "Училищно мляко" и "Училищен плод" на Държавен фонд "Земеделие". Право на помощта в Община Видин имат общо към 3 000 деца от детските градини (без яслените групи), подготвителните групи в училище и учениците от първи до четвърти клас. Създадена е необходимата организация в учебните и детските заведения за получаването на храните от родителите по определен график, като задължително се ползват предпазни средства. Продуктите ще достигнат и до всички детски градини на територията на Общината със съдействието на Държавно горско стопанство– Видин.
Предоставяните за консумация опаковани храни са плодове, зеленчуци, сирене и кашкавал, съгласно действащите правила и изисквания за качество, съхранение и доставка, която се извършва при стриктно спазване на противоепидемичните изисквания за транспортна и лична хигиена. Тази възможност се реализира съгласно препоръките на Европейската комисия към страните-членки за взимане на гъвкави решения на национално ниво, във връзка с извънредните мерки заради пандемията от коронавирус (COVID-19) до 13 май.
183 км в час е засечената най-висока скорост от шофьор през 2024 година в област Монтана . През изминалата седмица с превишена скорост камерите са снимали 637 нарушители на пътя. Шофьор, карал със 183 км в час, е най-високата скорост, с която е бил засечен водач на лек автомобил в област Монтана през изминалата година, отчетоха от КАТ. Това е..
Кулинарна дегустация се състоя в кулското село Старопатица, в сградата на Пенсионерски клуб „Дълголетие". Готвачът Димитър Димитров от фирма "Мастер шеф хоум" запозна хората с принципите на здравословното хранене и как да сготвят бързо, лесно и вкусно в домашни условия. По време на беседата той разкри основните правила при приготвянето на храната...
Благодарение на камери за видеонаблюдение са установени извършители на вандалския акт пред музей „Конака“ във Видин , съобщиха от Общината. Случаят е от първи февруари вечерта, когато е счупено стъклото на автобусната спирка пред сградата на музея. Трима младежи се виждат на видеозаписа . Записите са предадени на Районното управление на МВР във..
116 нови случая на болни от грип и остри респираторни заболявания са констатирали здравните власти във Враца през изминалата седмица. Това е 239 на 10 000 души, съобщиха от РЗИ. Най-много – 33, са случаите на болни в трудоспособна възраст. Според здравната инспекция, нивото на заразени е започнало да спада, а пикът на болестта вече е преминал. На..
Продължават да се увеличават болните от грип и остри респираторни заболявания в област Монтана. За изминалата седмица отчетената заболеваемост в региона е 321 на 10 000 души население при 313 за седмица по-рано. По данни на Националния център по заразни и паразитни болести случаите на грип и остри респираторни зaболявания в област Видин за..
Продължават да се увеличават болните от грип и остри респираторни заболявания (ОРЗ) в област Монтана . За изминалата седмица отчетената заболеваемост в региона е 321 на 10 000 души население при 313 за седмица по-рано. От 29 януари Монтанско е в грипна епидемия, а от днес учениците учат дистанционно. Извънредните противоепидемични мерки важат до 7..
Двамата румънски граждани са се признали за виновни за подпомагане на нелегалното преминаване на сирийски мигранти през България. Те са заловени да превозват четирима сирийци, в нарушение на Закона за чужденците, в района на Дунав мост Видин – Калафат . Съдът им наложи наказания от по една година лишаване от свобода с 3-годишен изпитателен срок и..