"Много ми хареса идеята за подкрепа, стремя се и аз да подкрепям децата. Всички деца са много будни, интелигентни и много енергични, и прекрасни както всички деца. Живея в тази общност и съм запозната с контекста. Фокусирам се в две неща, два стремежа, които имам. Единият е свързан с развитието на уменията на децата - креативност, работа в екип, критично и аналитично мислене, тъй като те са им нужни, за да се развиват, реализират, за да са успешни и да се чувстват удовлетворени от себе си и живота, който водят. Другият ми стремеж е да поддържам интереса им към ученето и училището като цяло. С децата имаме извънкласни занимания по английски език, в които водим разговори на английски, обсъждаме различни теми. Целта ми е да се "отпуснат" и да се осмелят да създават изречения извън тези, които прочитат в уроците си, както и да станат по-уверени в своите умения и възможности. Опитвам се да осъществявам тези цели като работя индивидуално с тях. Искам децата да се чувстват спокойни в тази среда в училище. Стремим се да спазваме правилата, които сме си създали. Контактувам много с тях. ....", разказва Деница Ангелова, която печели доверието не само на децата, но и на родителите им.
Стремежът на училищното ръководство е да има промяна в начина на организиране на учебната дейност, да се прилагат нови методи за работа с учениците, и точно тези насоки дава програмата "Заедно в час", затова училището кандидатства за преподаватели, преминали такова обучение, каза Цветелина Опрова, директор на училището в Гложене:
"В началото на учебната година видяхме, че тя използва много различни начини - нетрадиционна класна стая, много табла, много информация, това внесе полъх на новост. Бих кандидатствала отново за друг учител, защото това се отрази много положително на децата и на учителския колектив. Имайки предвид, че децата са различни, трябва да има и нов подход. И това се случи в училище. Самият учебен процес е организиран различно, надделява емоцията. Повече практически задачи и проектни дейности има."
"Неделник е тук. Какво ще научим в него: Писателят от Враца Теодор Петров ни връща в миналото за да ни представи своя първи роман „Комтитите“ за цар Самуил и неговото време. Ще празнуваме Трифон Зарезан в село Раковица в община Макреш. Празника не е отбелязван в селото от 2014 година. Сега с общи усилия на..
Неделята, в която се намираме днес е Седемнадесета след Неделя подир Въздвижение – на Блудния син. "След Неделята на митаря и фарисея, светата Църква ни въвежда в Неделята на блудния син. Състоянието, в което се намирал митарят, когато зовял към Бога за милост и не само не помислял за своите добродетели, но и не смеел да повдигне очи..
„Сгреших много, като купих тази тетрадка. Но сега е твърде късно за съжаление, щетите са нанесени.“ Това са първите думи, които Валерия Косати – една уморена италианска домакиня, съпруга и майка – записва в тетрадката, която купува в края на 1950 г. под напора на внезапен импулс. След тях животът ѝ вече никога няма да бъде същия...
В СУ "Христо Ботев" в Арчар организираха празничен урок на тема "Лозе, вино и веселие", посветен на празника на лозаря Свети Трифон Зарезан. В община Видин това е едно от училищата, в което има паралелка "Лозаровинарство". Взимайки доброто си настроение и готови да предизвикаме сетивата си с дегустация на вино, се отправяме към двора на..
С богата музикална и танцова програма в Ново село отбелязаха празника на лозаря и винаря Трифон Зарезан. Под звуците на духова музика жителите на видинското село се хванаха на хоро и се насочиха към лозовите масиви на местната изба. По повод празника в лозовите масиви отец Мариян отслужи водосвет за здраве и берекет, след което се състоя и..
Видинската поетеса Диана Сиракова се грижи за пет бездомни котки . Всеки ден те я посещават в галерията към Народно читалище "Цвят". Още една писана пък всяко лято идва да разгледа картините. У дома Диана Сиракова , която е голям любител на животните, се грижи за котарака Бари. Какво я кара да полага тази грижа и за любовта към животните на..
Програма "Силна" на Български фонд за жените (БФЖ) подкрепя организации, които работят на първа линия за противодействие на насилието. Няма статистика, която да сочи какъв е мащабът на проблема и за съжаление държавното финансиране не е достатъчно. Понякога напълно липсва, а са нужни навременни средства, казва Рая Раева, директор „Кампании..