Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Десетки курсове, извършени от екипите, по време на кризата с Covid-19 във Видинско

Отбелязваме Световния ден на спешната помощ

Снимка: ЦСМП- Видин
Десетки курсове са извършени от екипите на Центъра за спешна медицинска помощ във Видин за извозване на пациенти в други лечебни заведения в страната по време на извънредното положение заради коронавируса. Това отбеляза директорът на Центъра за спешна медицинска помощ д-р Станислав Поломски. На 27 май, за трета поредна година, отбелязваме Световния ден на спешната помощ. 


"Затвориха се няколко отделения на МБАЛ- Видин, което рефлектира върху спешната помощ. Всеки пациент трябваше да бъде извозен до някое лечебно заведение, най-често в съседни области- Монтана, Враца, София. Имаме десетки, ако не стотици курсове, свързани с тази дейност. От Домовете бяха извозени десетки възрастни хора, заразени с Covid-19 пак в съседни области. Някои от тях бяха върнати с линейка обратно след като оздравяха, тъй като са неподвижни. Искам да изкажа огромна благодарност на моите колеги, които се отдадоха изцяло, не допуснаха да се заразят"
, каза д-р Станислав Поломски.  


Директорът на ЦСМП- Видин благодари и на министерството на здравеопазването, на Областния кризисен щаб и на Общината, които са оказвали съдействие при нужда, както и при осигуряването на лични предпазни средства.

"Ако спешната помощ я нямаше, ситуацията в условията на коронавируса в областта щеше да е доста по-различна"
, коментира още д-р Поломски.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още
Нинко Заяков

Почина почетният гражданин на Видин и краевед Нинко Заяков

На достолепните 94 години вчера ни напусна краеведът и почетен гражданин на Видин  Нинко Заяков.   Той е роден на 17 април 1931 г. в гр. Брегово. Завършва българска филология в СУ “Св. Климент Охридски“. През годините отговаря за работата на културните институти, изграждането и поддържането на паметниците на почитта, развитието на самодейните театри..

публикувано на 13.10.25 в 08:32

ДПС Ново начало спечели изборите за кмет на село Струпец

Издигнатият от ДПС Ново начало - Илия Илиев, спечели извънредните кметски избори в романското село Струпец . Хората в населеното място пуснаха за него 180 гласа. За опонентката му Димитринка Йорданова, която беше издигната от ГЕРБ, бяха отчетени 20 бюлетини. Победата беше ознаменувана със заря снощи. До предсрочните избори в Струпец се стигна, след..

публикувано на 13.10.25 в 08:22

Подписват договорите по втората покана за подмяна на уредите за отопление във Враца

От днес започва сключването на договори с одобрените кандидати по Втора покана от проект „Зелена Враца – мисията е възможна". Към момента екипът за техническа помощ се свързва с одобрените домакинства, като подписването ще се извършва в стая №18 в сградата на Община Враца, всеки делничен ден от 08:00 до 17:00 часа. Успоредно с това  продължава и..

публикувано на 13.10.25 в 07:31
Светослав Славчев, кмет на община Димово

Кметът на Димово: Неразплатени средства от държавата утежняват работата на общините

20 000 000 лв. са инвестирани в обекти в община Димово през миналата година и всички те са изпълнени, каза кметът Светослав Славчев. Допълни, че до края на тази година средствата ще са около 14 000 000 лв., но работата на общинското ръководство е усложнена заради неразплатени средства от страна на държавата.  "Имаме доста трудности с..

публикувано на 12.10.25 в 16:50

Железничар е загинал на гара Мездра

Железничар е загинал днес по време на работа на гара  Мездра , потвърдиха за БТА от Областна дирекция на МВР във Враца. По първоначални данни инцидентът е станал по време на маневра. По случая е заведено досъдебно производство, а причините тепърва се изясняват.

публикувано на 12.10.25 в 15:30

Празник на спорта, здравето и дълголетието се проведе в Кула

В Кула се проведе празник на спорта, здравето и дълголетието – трета възраст. Домакин на проявата бе спортен клуб "Кула – спорт за всички". Участие взеха спортен клуб "Спартакисти-спорт за всички" (Плевен) и спортен клуб "Мрамор – спорт за всички" (село Мрамор). Инициативата се организира от Българска федерация "Спорт за всички" с финансовата..

публикувано на 12.10.25 в 14:22

Отбелязваме Деня на българската община

На провеждащия се курорта Албена форум по повод Деня на българската община кметът на Монтана Златко Живков представлява щанда на българските общини. "Ще представлявам щанда на българските общини с всички представители на различни фирми, които ще бъдат на общинското експо. Това е изложението на партньорите на общините." На тържественото..

публикувано на 12.10.25 в 13:00