"На този етап няма да бъде закривано. Решихме, че засега трябва да търсим ученици."
Поради недостига на деца в учебното заведение, от Община Видин бе предложено то да бъде закрито. Обосновката за това бе, че субсидиите, които се полагат за деца- в случая 62 на брой, не стигат за издръжката на училището. Става въпрос за средствата за ток, вода, парно, охрана и др.
Кметът на Дунавци обаче е категоричен, че ученици ще се намерят, защото училището е средищно за селата Търняне, Синаговци, Жеглица, Ивановци, Гайтанци и Цар Симеоново, а така също ще се работи за връщането на тези ученици, които са напуснали местното училище, за да учат във Видин.
В училище "Христо Ботев " в Дунавци, се очаква и избор на нов директор.
В Берковица отбелязаха Седмицата на гората на тържествено честване пред Държавното горско стопанство. Видинският митрополит Пахомий отслужи водосвет и обърна внимание на ползите от гората: "За всичко онова, което има да се случва за в бъдеще отговорни сме ние днес, защото не трябва да бъдем консуматорски настроени в днешния ден да можем всичко..
С над 2 милиона кубика се покачи нивото на питейния язовир "Среченска бара" за последните 10 дни. За същия период над 34 милиона са влезли в язовир „Огоста" край Монтана. Язовирите и реките в област Монтана покачват нивата си. Падналите валежи през последните две седмици допринесоха за положителната тенденция. За дни се изляха сумарно над 50 литра..
Детска градина "Акад. Стефан Младенов" във видинското село Ново село ще отбележи Цветница с богата програма . Малките възпитаници на детското заведение, заедно със своите учители, ще пресъздадат традиционни обичаи, свързани с празника. Програмата включва още песни, танци и стихотворения, които ще бъдат представени от децата, обясни за Радио..
Дарителска кутия в помощ на Националната гимназия за приложни изкуства „Тревненска школа“ поставиха днес във видинското ОУ "Иван Вазов ". Пожар унищожи голяма част от покрива на учебното заведение в Трявна преди дни. Директорът на видинското училище Пролетка Цветкова заяви, че дарителството не им е чуждо: "Смятаме, че преди всичко трябва да бъдем..
Министерството на образованието предлага математическите гимназии да бъдат преобразувани в специализирани училища. Образователният министър Красимир Вълчев обясни, че с новия статут приемът в тези гимназии ще бъде още в пети клас и ще отпадне кандидатстването след седми клас. Предложението обхваща всичките 31 Природо-математически гимназии в..
Благотворителен базар и концерт в подкрепа на двойките с репродуктивни проблеми ще се проведе в Козлодуй . Събитието е част от проявите за отбелязване на 18-ия рожден ден на фондация "Искам бебе". Преди концерта безплатни консултации ще проведе акушер-гинекологът д-р Димитър Цветков, обясни координаторът на организацията за Северозападна България..
„Водоснабдяване и канализация“ ЕООД – Видин уведомява жителите на град Видин и 21 села в региона, че водата няма да бъде годна за пиене от 9:00 ч. на 12 април (събота) до 17:00 ч. на 13 април (неделя) . Причината е извършването на пролетна дезинфекция. Засегнати са следните села: Новоселци, Слана бара, Акациево, Рупци, Кошава, Гомотарци,..