"Тези 300 учебни часа са часове и по теория и по практика. До края на тази седмица предстои да преминем теорията и от понеделник обучаемите започват да практикуват във всички звена на библиотеката, където вече ще имат възможност и да видят как се случват нещата като започнем от началната регистрация на книгите, на пътя на книгата в библиотеката, обслужването на читателите, автоматизираната библиотечна система - всичко това те ще имат възможност нагледно да видят, да се докоснат и да поработят... След приключването на обучението по програмата ще бъдат наети в библиотеката двама души, в рамките на шест месеца."
Божидар Стефанов е един от обучаващите се в библиотеката, той е икономист по образование и обяснява, че е избрал курса заради любовта си към книгите:
"Абсолютно ми харесва, в смисъл за мен това е като сбъдната мечта. На мен ми харесва и ми е интересно. Не мисля, че е сложно, по-скоро е обратното - забавно е и научаваш доста неща и дори и да нямаш после някакво развитие със сигурност ще ти бъдат полезни напред в живота...
"В интернет разбрах за курсовете, които се провеждат и страшно много ми хареса, исках да се занимавам. Преди това се занимавах с ресторантьорство. Много е интересно...", казва Иванка Тодорова.
"Живот и здраве ако се реализирам като библиотекар ще ми бъде много полезно, но дори и да не се реализирам ще ми е много полезно като читател.", смята Маргарита Маринова.
"Неделник" е тук. Личното тефтерче на Васил Левски се смята за една от светините на нашето национално Възраждане. В този автентичен документ можем да открием не само Апостола на свободата в ролята му на революционер, на комитетски деец, на конспираторa, който замисля нелегална мрежа, която трябва да сложи край на чуждото господство, но..
Неделята, която отбелязваме днес е Неделя Месопустна . "В името на Отца и Сина, и Светия Дух! В днешния неделен ден ние си припомняме всичко, което Господ е казал за Страшния, за последния Негов Съд, затова и тази неделя на езика на църковния Устав се нарича Неделя за Съда . Съдът е непременно условие за изява на..
Кърт Вонегът го нарича „първият и все още най-велик американски минималист“ . Печели Оскар за сценарий на филм по собствения си роман „Човешка комедия“. За пиесата „Времето на нашия живот“ през 1940 г. е удостоен с награда „Пулицър“, която отказва да приеме с думите „Никой не може да ме купи!“ . Войната с критиците, която води цял живот, му..
Днес в "Минутите не редактора" ще ви разкажем за един български изпълнител и композитор, който се ражда през 1943 година във Видин, и макар че скоро след това семейството му се мести, Видин остава в неговото сърце до края на живота му. Рубриката този петък е разказ за популярния през 70-те и 80-те години певец Петър Чернев и един от вечните му..
"Котаракът в чизми" е народна приказка, пресъздадена от Шарл Перо, която се намира и в първото издание на сборника на братя Грим: "Детски и домашни приказки". В нея се разказва за котарак, който може да говори и напътства своя господар. Той е хитър, амбициозен, умен, великодушен, верен приятел, ловък, смел, находчив,..
Фондация "Благотворител " насърчава доброволчески инициативи сред младите хора с конкурса "Млад Благотворител" , който се проведе за осма поредна година. В началото на февруари бяха обявени финалистите в тазгодишното издание. Те ще получат финансова подкрепа за реализирането на своите предложения. Сред отличените е и проектът на..
Отново ще ви срещнем с Алекс от Видин . При предишната ни среща през 2023 година той ни разказа за кокошките Сонка и Юлия и петела Соник. Сега отново се е върнал към отглеждането на зайци . Негово старо хоби. Всъщност той не може да си представи да живее без домашен любимец, та бил той и малко странен. Колкото до Соник, Сонка и..