"Предприехме действия за закупуване на къща... Радвам се, че тези млади хора ще имат нормален живот... Лично съм ги подпомогнал за закупуване на тази къща..."
Сегашният дом е обширен и светъл, на един етаж, със стаи за всички членове на семейството - за момчетата, за момичетата, за родителите, хол за посрещане на гости, удобна кухня. Дворът е голям, с пристройки за животните, които семейството отглежда. Александър Георгиев, бащата на 4 деца, е от Мали Дреновец, израснал е сам без родители. Наследствената му къща изгаря, и дълго време семейството живееше в къща с две стаи - разказва кметският наместник Александра Цекова:
"...Много отдавна говорихме за къща... Лятото, в един разговор с кмета на общината го попитах: "Зад мен ли си, да направим едно добро?" и той каза: "Да" и след като кметът застана зад мен, единственият начин беше да се изтегли заем, но неговият договор е срочен и аз трябваше да тегля заема... Първата вноска от 1000 лв са лични средства на кмета, заемът е 4 000 лв и ще връщаме 4 235 лв, поне още 1500 лв ще бъдат от мен, сина ми и Иванка Василева. Това, което остава около 1 500 лв ще бъдат погасени от заплатата на Александър и така ще имат възможност за нормален живот и за храна... Вече се нанесоха в къщата, ремонтира се, почти всичко е готово, необходима им е нова пералня."
Най-голямото дете в семейството е Виктория. Тя учи в СУ "Христо Ботев" Арчар и сега ще бъде 10 клас, споделя, че има мечта - да продължи образованието си във ВУЗ, специалност "агроном".
Възможностите за културен туризъм показа Община Берковица на туристическо изложение във Велико Търново. На щанда представиха чипровското килимарство, показано от майсторката от Берковица Златка Стойнова, макети на емблематичните берковски символи, местни производители на вина и козе продукти, сладки изкушения, приготвени от ученици от гимназията в..
Днес в "Думата имат старейшините" ни гостува Румяна Симеонова - една дама с богат професионален опит. Тя е работила като агроном, развивала е собствен бизнес, преминала е през журналистическата професия, през местната администрация, за да достигне днес до длъжността изпълнителен директор на Местна инициативна група (МИГ) Лом. Румяна Симеонова..
Обновиха читалището в монтанското село Ковачица. Идеята е на читалищното настоятелство и се осъществява с подкрепата на Местната инициативна група (МИГ) Лом. Сред големите придобивки за културното средище са екран за лятно кино, музикална апаратура, обновени пространства в библиотеката и залата за изяви и други, разказа председателят на НЧ "Никола..
Промени в обхвата на Синята зона във Видин ще бъдат подложени на обществено обсъждане утре, 17 октомври. Предлага се паркирането на няколко нови улици да бъде вече платено . Преди това, обаче, да се случи, тези улици трябва да бъдат ремонтирани и това е заложено в предвидени проекти, обясни директорът на Общинско предприятие "Зони за платено..
На 12 октомври се навършиха 90 г. от рождението на италианския оперен певец Лучано Павароти . Превръща се в супер звезда след изпълнението на арията Nessun dorma из операта "Турандот" на Пучини, станала тема на Световното първенство по футбол 1990 г. Тя е подписът на тенора. Павароти е сред основоположниците на стила класически кросоувър. Слушаме..
Новата песен на Цветелина – " Празнично Дунавско хоро" – е вдъхновена от духа на Северозапада и от творчеството на Дико Илиев. Музиката и текстът са на самата изпълнителка, а аранжиментът – на Пламен Велинов. Видеото е заснето в Монтана от Ивалина Василева и Чарли Жиров. Градът, вдъхновявал композитора Дико Илиев, се превръща в естествена сцена..
През последните месеци в България се наблюдава тревожна тенденция на зачестили телефонни и измами по домовете, насочени предимно към възрастни хора. Измамниците използват различни сценарии, за да спечелят доверието на жертвите и да ги принудят да предадат пари или ценности. Поставяме фокус отново върху тези схеми, за да напомним на гражданите да..