Емилиян Енчев е избраният нов ръководител на Общинската организация на ПП ГЕРБ Видин, съобщават от пресслужбата на организацията. Той е бил избран единодушно на провелото се изборно събрание на общинската структура на 9 октомври в залата на Областния конферентен център в дунавския град. Делегатите на събранието са гласували единодушно за предложените кандидатури на Емилиян Енчев и Тихомир Станчев , с които се е попълнил състава на общинското ръководство на партията. Те заемат местата на напуснали 2-ма членове на общинската организация.
Емилиян Енчев от януари месец т.г., е изпълнявал длъжността временен ръководител на общинската партийна организация до провеждането на изборното събрание и единодушното му избиране. Той е и общински съветник от ПП ГЕРБ. Тихомир Станчев е млад човек, общински съветник от ПП ГЕРБ , има висше образование и успешен частен бизнес, семеен. Емилиян Енчев е благодарил за доверието и уверил присъстващите, че ще работи за издигане авторитета на ПП ГЕРБ и ще продължава да създава мостове между всички членове на организацията. Изборното партийното събрание във Видин се е провело при спазването на всички противоепидемични мерки, се казва още в съобщението.
Инициатива "Ден на розовата фланелка" се проведе днес във видинското Основно училище "Иван Вазов". Тя е част от Международния ден за борба с тормоза в училище, който започва да се отбелязва в Канада и се провежда всяка последна сряда от месец февруари. Министър-председателят Росен Желязков разпореди да бъде изградена връзка между системите на..
Ученици и учители от Професионална гимназия "Проф. д-р Асен Златаров" във Видин се включиха в инициатива "Ден на розовата фланелка" . Кампанията се провежда вече повече от 10 години, каза директорът на училището Мариета Георгиева : "В сяка година, символично обявявайки деня за борба с агресията в училище като Ден на розовата фланелка,..
Творческа работилница на тема "С хубост срещу зло" организира Регионален исторически музей - Видин . Тя бе посветена на изработването на традиционни мартенички. Събитието се проведе в музей "Кръстата казарма“ и бе насочено към деца до 13 години. Целта на работилницата е да вдъхнови малките участници да творят и да се запознаят с българските..
Ограничават достъпа на тирове в Дунавския парк в Лом с поставянето на метални антипаркинг елементи пред паркинга на митницата. Паркът, край река Дунав, който е любимо място за разходка и отдих на ломчани, ще бъде обновен с над 220 000 лева Община Лом спечели безвъзмездно финансиране на стойност над 220 000 лева за обновяване на Дунавски парк в..
Потребители на Центъра за настаняване от семеен тип за пълнолетни лица с психични разстройства в с ело Бориловец , о бщина Бойница, изработиха п ъстри мартеници . Инициативата "Баба Марта бързала, мартенички вързала" е на сдружение "Северозапазване" и на кмета на общината Анета Генчева. "Нашите потребители обичат да творят и да..
Митническите служители установиха 7 хиляди кутии цигари в палети с портмонета при проверка на товарен автомобил в района на Дунав мост Видин-Калафат . В Митническо бюро Видин е извършена рентгенова проверка на транспортното средство и товара. В изображението се очертават подозрителни зони в предната част на ремаркето, където се превозват три..
Общинският съвет в Мездра ще проведе своето редовно заседание на 27 февруари, четвъртък, от 16:00 часа при скромен проект за дневен ред, включващ само 7 точки. Най-напред общинските съветници ще приемат промяна в Наблюдателната си комисия съгласно Закона за изпълнение на наказанията и задържане под стража и Отчет на Местната комисия за борба с..