Музикантите от Градския духов оркестър на Видин изпълниха популярна музика от 20-ти век. Концертът "Музиката на века" е част от събитията, посветени на празника на града.
Център "Домашни грижи" откриха в Монтана. Той е седмият в Северозапада. 26 000 лева са вложени от Общината за обновяване на сградата.
2 нови случая на коронавирус в област Видин са регистрирани по данни на РЗИ-Видин. Това са жена на 73 г. от Брегово и мъж на 61 г. - чужд гражданин. Лицата не са били контактни помежду си.
Завършиха ремонтните дейности по уличната мрежа в селата Чупрене и Горни Лом. Рехабилитацията е извършена с 600 000 лева, отпуснати с постановление на Министерския съвет. Подписан е и договор с изпълнител на проекта за реконструкция на водопроводната мрежа на селата Долни Лом, Горни Лом, Репляна и Средогрив. Ремонтът е на стойност 4 млн. лева
Жители на Монтана организират протест срещу изграждането на инсинератор за изгаряне на медицински отпадъци в промишлената зона на града. За утре е насрочено общественото обсъждане на Инвестиционното предложение.
Отново ще има избори за кмет на криводолското село Пудрия, реши Централната избирателна комисия. На 15 октомври са прекратени предсрочно пълномощията на Найден Димов като кмет селото. Той е подал оставка два дни по-рано.
Гражданското движение "Северозапазване" от Кула ще проведе обществено обсъждане къде да бъде поставена скулптурата "Три сестри", демонтирана при ремонта на централния площад във Видин.
Историите на над 600 забележителни български къщи и техните фамилии, събрани в два тома -"Къщите говорят" и "Къщите още говорят", бяха представени днес във Видин.
Видеоклипове ще популяризират малко известни местности и туристически обекти у нас. Първите от тях вече са готови и могат да се видят по телевизията или в интернет.
Прибирането на пролетниците в община Мездра приключва - съобщават от Общинска служба "Земеделие" - Мездра. 7013 декара от засетите със слънчоглед площи са ожънати, като средният добив от декар е 220 килограма.
Залесяване с фиданки и цветя организираха в белослатниското село Търнава.
Изложбата "Дарования" с творби на проф. Николай Русчуклиев е открита в художествената галерия във Видин. В нея 88-годишният художник е включил свои работи, създадени през последната година.
Изложба, подготвена от екипа на 4-то основно училище "Иван Вазов", оцвети алеята пред Младежкия дом в Монтана.
Празничен литературен салон, посветен на духовния празник на Видин, организираха днес читалище "Цвят" и Дружеството на видинските писатели.
Млади музикални таланти гостуват на Симфониета Враца в рамките на 34-то издание на традиционния Младежки музикален форум. Концертът ще е пъстър, ще гостуват солисти, лауреати на наши и международни конкурси, ученици в Националното музикално училище "Любомир Пипков".
Празничен литературен салон, посветен на духовния празник на Видин, организираха днес читалище "Цвят" и Дружеството на видинските писатели.
Кметът на Община Видин Цветан Ценков награди с плакети и грамоти състезателките на СК "Радуканови" Ивайла Мишина и Рая Пламенова.
Празник на духа и словото по повод Деня на славянската писменост и култура организира видинската математическа гимназия днес. Инициативата се проведе в Културен център " Жул Паскин" в града. Президентът Румен Радев предложи на 51-ото Народно събрание да се произведе национален референдум с въпрос: "Съгласни ли сте България да въведе..
Празник на духа и словото по повод Деня на славянската писменост и култура организира видинската математическа гимназия днес. Инициативата се проведе в Културен център " Жул Паскин" в града. Специален гост беше учителят Теодосий Теодосиев, който изнесе лекция-беседа. Присъстваха директори и преподаватели от всички детски градини и училища, от..
Днес Основно училище „Св. св. Кирил и Методий“, гр.Мездра чества своя патронен празник. Денят премина в атмосфера на тържественост, вълнение и гордост от традициите и постиженията, които училището съхранява и развива вече повече от век. В своето слово директорът на училището Нели Найчова отбеляза, че 118 години тук се създават знания,..
Пострадалите семейства от наводненията в бойчиновските села Лехчево и Кобиляк получават тази седмица еднократна социална помощ от държавата. Към момента са обработени 13 от подадените 31 заявления. 14 698 лева ще получат 13 семейства от двете села в община Бойчиновци, които пострадаха от наводнението на 26 април. Комисия установи, че 56 къщи..
Жители на Видин излязоха н а протестно автошествие за трета поредна седмица заради забавения ремонт на булевард "Панония" в града. Организаторът на инициативата Иларион Дочев обясни, че кметът на общината все още не е предприел действия във връзка с исканията на гражданите. "Този протест е срещу безхаберието на господин кмета, който..
Водач на лек автомобил е загинал при катастрофа на Е79 край видинското село Гайтанци. От полицията съобщават, че по първоначални данни инцидентът е възникнал между лек и товарен автомобил днес малко след 11:00 часа. Загиналият шофьор е пътувал сам, посочват от областната дирекция на МВР. Предстои оглед на местопроизшествието. Движението по..
ГДБОП, ДАНС и прокуратурата провеждат операция в района на Враца и няколко села в района. По информация на БНР става дума за група, която проповядва антидемократична и неонацистка идеология, като се занимава и с хакерство. Трима души са арестувани. Акцията е централизирана и от врачанските структури няма официални данни по случая. Информацията..