Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

COVID-19 постави под карантина 58 ученици от Габровница и Монтана

Снимка: Радио ВИДИН

Три класа от начален етап, с общо 58 деца, са поставени под домашна карантина, заради положителни проби за коронавирус на техни учители, съобщават от РЗИ Монтана. Първи и втори клас от основното училище в Габровница и един втори клас от 2-ро СУ „Н. Й. Вапцаров” в Монтана са под карантина. Преди време друг клас във 2-ро училище бе под карантина заради  COVID-19.

28 са положителните проби за област Монтана за последното денонощие. 9 души са настанени в болницата в Монтана– една жена и петима мъже от община Монтана, и по една жена от общините Вълчедръм, Георги Дамяново и Лом. 19 са под карантина. Трима души са починали. Към 27 октомври 259 лица от региона на Монтана са с активна ковид инфекция. 39 са в болници – 8 в Лом, 30 в Монтана и един в Александровска в София. Останалите 220 са на домашно лечение. Така общо диагностицираните с COVID-19 в област Монтана до сега стават 532-ма. Излекувани са 252-ма, починали са 21 души, а под карантина са 559 лица.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Проходими са пътищата в община Белоградчик

Всички пътища в  община Белоградчик  са проходими при  зимни условия . Улиците в града са почистени от екипите, които работят денонощно. Снежната покривка на места достига около 10 см. Особено внимание е обърнато на заледените участъци, както и на всички наклони в града, които са осолени, за да се предотвратят инциденти, съобщават от общинската..

публикувано на 20.02.25 в 10:15

Трима жители на Монтана осуетиха грабеж и задържаха нападателя

Трима жители на Монтана спасиха жена от грабеж снощи. Извършителят е задържан от тях. Директорът на полицията в Монтана ги поздрави и ги награди с грамоти. 37-годишен жител на монтанското село Сумер нападнал 52-годишна жена от Монтана в центъра на града. Това станало снощи към 20:20 часа на улица "Стефан Караджа" в района на пощата...

публикувано на 20.02.25 в 10:01

Над 120 милиона лева е усвоила община Враца за миналата година

Община Враца е изпълнявала проекти за над 120 милиона лева през изминалата година. Т очната сума на усвоени национални или европейски средства, е в размер на 121 656 472 лева. Към настоящия момент в местната управа подготвят нови 13 проекти, чиято обща стойност надхвърля 60 милиона лева, а предстои и подписването на договор за още една разработка,..

публикувано на 20.02.25 в 08:15

Ръст на безработицата в общините Враца и Криводол

Безработните в общините Враца и Криводол са се увеличили със 120 мъже и жени през януари в сравнение с последния месец на 2024 година. В същото време в сравнение с първия месец на годината от бюрото по труда отчитат спад с 340 души. На 31 януари армията на безработните лица в двете общини е наброявала 1 493-има. От тях 1 103-има са от града под..

публикувано на 20.02.25 в 07:33

Снимката на 19 февруари 2025 година

Със заупокойна литургия, тържествена церемония и рецитал във Видин бе почетена 152-рата годишнина от гибелта на Васил Левски . Както всяка година на 19 февруари, и днес паметникът на Левски бе отрупан с венци и цветя от представители на държавни, обществени и културни институции, на политически партии, училища и детски градини, читалища, пенсионерски..

публикувано на 19.02.25 в 18:10

Задържан е заместник-кметът на Видин Найден Йонов

От Окръжната прокуратура във Видин потвърдиха за задържането на заместник-кмета по строителство Найден Йонов и допълниха, че подробности ще бъдат оповестени утре.  Преди дни от Общината съобщиха, че във връзка с разследване по досъдебно производство срещу длъжностно лице по преписка на Окръжна прокуратура – Видин, Комисията за противодействие на..

публикувано на 19.02.25 в 17:51

Бус и товарен автомобил катастрофираха край Слана бара

Бус с видинска регистрация и товарен автомобил със софийска регистрация са катастрофирали на главен път Е-79 при разклона за видинското село Слана бара , съобщиха от полицията.  Сигналът за произшествието е подаден малко след 15:00 часа днес.  Двамата шофьори и пътник от буса са транспортирани във видинската болница. Оперативна група извършва..

публикувано на 19.02.25 в 16:39