"Доброто е навсякъде около нас... Надявам се чрез благотворителните инициативи да дадем повод на хората да повярват в доброто... Апелирам към хората да се включват към местни инициативи и заедно да правят по-добро мястото, където живеят... Не е задължително хората да са по-добри и състрадателни, защото има по-свити хора, по-срамежливи хора, човек трябва да прави нещата, както ги усеща... Хубавото на добротата е, че идва от сърцето..."
Много ли са хората като Антонина? Оказва се, че във всеки човек е заложено доброто начало, но има редица фактори, които могат да повлияят то да се развие в положителна насока или да бъде притъпено и най-важният фактор е семейството- смята психологът Виктория Дякова:
"Аз лично смятам, че добротата е заложена във всеки един от нас, но за съжаление имаме голяма генетична унаследеност, ако майката и бабата са предразположени към тревожност, то и детето е предразположено към такава... И тук ключово влияние оказва и социалната среда, в която е отраснало детето... Насочени сме към другите, извън себе си... и често губим връзката със себе си. Ако аз обичам себе си, то бих могла да бъда такава с другите... Важно е каква енергия излъчваме... Промяната винаги започва отвътре навън."
Оказва се, че първата стъпка започва от нас самите, да бъдем добри към себе си и да се обичаме, и да не бъдем прекалено самокритични. Както ние се отнасяме към себе си така ще се отнасят и към нас - казва психологът Виктория Дякова:
"Всеки е надянал маската и се е скрил с идеята да не бъдем наранени... Хората ги е страх да бъдат добри... Ако жестовете, които правим, идват от сърцето на човек, би било прекрасно... Може да вдъхнеш дори нови сили за живот на човек, никога не знаеш... Вярвам, че направеното добро винаги се връща към нас..."
Някой някъде се радва, а друг тъгува. Така се ражда деня. Така може би се ражда и човек. Ражда се и объракан пита - "Къде съм?". Е, вие не питайте - с предаването "Неделник" сте. Нали сте съгласни, че трапеза без виц не бива. Представяте ли си хубава вечер с близки и приятели, която да мине без разказване на вицове. Изключено! Вицовете..
Неделята, в която се намираме е наречена Неделя след Богоявление, което означава, че все още Църквата ни насърчава да вникваме и осмисляме събитието на Кръщението Господне и то да бъде част от нашия живот. "Покайте се, защото се приближи Царството Небесно" (Мат. 4:17). "С тези дълбоки и свещени слова започнала проповедта на..
Днес ще разкажем поредната вдъхновяваща история. Главен герой в нея е Стефани Борисова от Монтана, която реши да осигури средства за абитуриентски бал на момиче в неравностойно положение. Стефани е на 22 години и в момента е студентка в четвърти курс, като паралелно с това работи в софтуерна компания. Младата жена учи "Регионално развитие",..
Да избягаш от града, за да живееш на село си е сериозно предизвикателство и не е за всеки. Да избягаш от София, за да заживееш в Българския Северозапад, вече е само за избрани. Имам предвид без да хукнеш обратно още в рамките на първия месец. Това не всеки го може. Могат го такива, като фотографката Изабел Арнаудова. Израснала на жълтите..
Днес в рубриката "97 лапи 1 една опашка" ще се пренесем в Монтана, където ще ви срещнем с добрия пример и любовта към животните. Поводът е публикация в социалните мрежи на 33-годишния Дончо Илчев , в която той е написал: "Извинете, че спрях движението на колите по улицата днес, но този ястреб е от защитен вид и трябваше да бъде спасен..
В Северозапада, където възможностите за развлечения често са ограничени, Румяна Георгиева от Белоградчик решава да промени тази тенденция и да предложи на местните хора едно уникално и вдъхновяващо преживяване – рисуване с вино, кръщава го Art & Wine - Belogradchik . Това занимание, станало истински хит през последните години, съчетава..
Рекорден брой "Живи човешки съкровища" са вписани в националния регистър за миналата година. България е част от програмата на ЮНЕСКО "Живи човешки съкровища" от 2008-а година и до сега в националната система са вписани 44 елемента. Номинации се правят на всеки две години и се вписват до пет носителя на нематериалното културно наследство, но..