Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Видинският театър започна работа по нова пиеса

Снимка: Радио ВИДИН

Репетиции на пиесата "Ирония на съдбата" започнаха във видинския драматичен театър. Заглавието се поставя за първи път в България, обясни директорът Дейвид Славчев:

"Може да се поздравим с началото на репетициите на най-новата пиеса на видинския драматичен театър, която всъщност се поставя за първи път в България. Вероятно повечето от вас сте гледали съветския филм "Ироний судьбы, или с легким паром". Така че за първи път пиесата е преведена на български език и се прави в нашия театър."

Текстът е създаден за театър от Елдар Рязанов и Емил Брагински. Филмът е в Топ 3 на съветското кино и продължава да се излъчва всяка Нова година. 

Идеята пиесата да бъде поставена на видинска сцена идва от режисьора Надя Асенова. Според нея творческият екип ще успее да разкаже по най-добрия начин тази добре позната история. 

"Много е хубаво това, че имаме шанса да работим такъв тест - проверен от времето, доказан, много харесван, тук, и много е хубаво това, че се изправяме пред това предизвикателство. Вярвам, че работата ни ще бъде ползотворна и ще успеем да зарадваме публиката с тази романтична комедия."

Сценограф е Кънчо Касабов, музиката е на Вида Пиронкова. Участва целият актьорски състав на театъра. Премиерата ще се състои през март.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Снимката на 8 август 2025 година

Започва реконструкция на  северния вход  на Монтана откъм Лом.  Над 48 мил. лв. ще бъдат вложени в отсечката от един километър на булевард „Трети март".  Двойното обозначение на цените на стоки и услуги в лева и в евро е задължително от днес.  Двете трябва да са изписани с еднакъв шрифт върху етикетите. От понеделник затварят за..

публикувано на 08.08.25 в 18:05

Северният вход на Монтана ще бъде изцяло обновен

Започва реконструкция на северния вход на Монтана откъм Лом. Над 48 мил. лв. ще бъдат вложени в отсечката от един километър на булевард „Трети март". Ще бъдат изградени три нови кръгови кръстовища. Изпълнението трябва да приключи за две години. Ремонтът на отсечката на булевард „Трети март" в Монтана се финансира от Общинската инвестиционна..

публикувано на 08.08.25 в 17:05

Село Каленик си връща магията на киното

Кино под звездите ще се проведе в Каленик. След дълго прекъсване във видинското село отново ще бъдат прожектирани филми. Инициативата е на местното читалище и ще започне тази вечер в 21:00 часа с прожекция на "Господин за един ден", обясни секретарят Габриела Георгиева.  "На хората много има хареса идеята. Първоначално беше два дни да се проведе..

публикувано на 08.08.25 в 16:05

Движението към Монтана се пренасочва заради ремонт на обхода

От 11 август, понеделник, ще се ограничи преминаването в посока Монтана в 7-километрова отсечка от път I-1, обхода на града. Промяната се налага заради ремонт на фуги.  Трафикът ще преминава двупосочно в платното за София, в което ще са обособени по една лента за всяка посока.  Предвижда се обновяването на съоръженията в платното за Монтана да..

публикувано на 08.08.25 в 15:53

Библиотеката във Враца стартира нова инициатива за млади писатели

Първата Резиденция за млади писатели в Северозапада ще се проведе в рамките на фестивала "Враца - книжен град". Инициативата е на врачанската библиотека и е насочена към млади хора с интерес към писането на поезия и проза на български език, каза директорът на културната институция  Силвия Павлова .  "Тази инициатива ще се проведе в периода от 25..

публикувано на 08.08.25 в 15:46

Във Видинско започнаха съвместни проверки с румънската полиция

Съвместни екипи от български и румънски полицаи ще се включат от 8 август до 19 септември в контрола на трафика в област Видин. Съвместен екип ще извършва проверки и на територията на град Видин, съобщиха от полицията. Служителите на реда ще участват и в контрола на главен път Е-79 заради интензивния трафик.  Проверките ще бъдат фокусирани върху..

публикувано на 08.08.25 в 15:36

До дни стават ясни директорите на видински училища

До дни ще станат ясни резултатите от конкурса за директори на училища във Видинско. Днес допуснатите кандидати се явиха на интервю. Със заповед на началника на РУО- Видин от 11 юни бе обявен конкурс за директори на девет училища от региона. До тест бяха допуснати осем кандидати- Георги Кидиков, Здравка Младенова, Кристина Луканова, Мариета..

публикувано на 08.08.25 в 15:10