Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Приеха бюджета на община Георги Дамяново

Снимка: Радио Видин

5 379 316 лева е бюджетът на община Георги Дамяново за 2021 година. С 9 гласа “за” и 2 “въздържал се” Общинският съвет прие бюджета за настоящата година. Приходите от делегираните от държавата дейност ще са в размер на 3 374 150 лв, а от местна дейност – 2 000 000 лв. Общината планира да събере собствени приходи в размер на 606 000 лв. Изравнителната субсидия от държавата е 480 000 лв. Преходният остатък на община Георги Дамяново е в размер на 400 000 лв. 446 000 лв са капиталовите разходи от делигираната от държавата дейност”, съобщи кметът Нина Петкова:

"Тъй като покривите на доста сгради в общината са в лошо състояние, така че няколко емблематични сгради ще бъдат ремонтирани. Бившето училище в Говежда е едната сграда, която предвиждаме да бъде ремонтирана, тъй като покривът е в много лошо състояние, а на първия етаж са пощата, докторът. Сградата е посещавана и е неотложно да бъде ремонтиран покривът. Домашният социален патронаж в Дамяново, в който готвим за около 250 човека, също трябва да ремонтираме покрива."

Водопроводът на 19 улици в общината е подменен и тази година ще бъде положен асфалт. 1 милион и 200 хиляди лева са осигурени от програмата за “Развитие на селските райони”.

"Тази година се очаква т.нар. "Селска програма" да стартира, вече имаме процедура за строителство, в момента тече подборът на изпълнител. Към нея има доста улици, които ще бъдат асфалтирани в общината- 19 на брой, което също ще е от голяма полза за неселението", обясни Петкова.

Заради пандемията от COVID-19 през миналата година бяха отменени тържествата в община Георги Дамяново.

"Надяваме се пандемията да отшуми, да можем да започнем с културния календар на общината. Надяваме се новата година да е добра във всякакъв смисъл- хората в общината да усетят, че нещата се променят към по-добро."


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Снимката на 30 май 2025 година

В продължение на няколко вдъхновяващи дни  живописното село Чупрене - един от най-красивите кътчета в подножието на Стара планина беше домакин на художествен пленер с участието на 11  утвърдени и талантливи художници от цялата страна. В периода от 25 до 31 май  художниците  черпеха вдъхновение от природата, културата и духа на региона, а днес ще..

публикувано на 30.05.25 в 18:00

Протест в защита на българския лев ще се проведе във Видин, Белоградчик и Кула

Протест в защита на българския лев ще се проведе утре, 31 май, от 12.00 часа във Видин, Белоградчик и Кула.  Организатори на националния протест са граждански организации, опозиционни партии, като най-голямата от тях е "Възраждане", каза Вера Александрова - депутат от 49-о и 50-о Народно събрание и координатор за област Видин от партия..

публикувано на 30.05.25 в 17:10

Млади писатели от Монтана с първа изявя в София

Броени часове остават до първото събитие в София на младите писатели от Монтана, Дебора Йорданова и Димитър Петров от "Съюз на младите писатели". Съюзът се пренася за първи път на голяма сцена в една незабравима вечер, изпълнена с поезия, музика и емоции, които ще докоснат сърцето ви, каза за Радио Видин младият автор Димитър Петров от Монтана:..

публикувано на 30.05.25 в 15:48

Депутат от Видин се присъедини към Пеевски, ще работи за развитие на региона

Среща за включването на Видинска област в стратегията на ДПС за "ново начало и развитие на региона" проведе лидерът на ДПС-Ново начало Делян Пеевски с депутатите от Видин Ваня Василева и Цветан Енчев.  На срещата са обсъдени основните проблеми, които срещат хората в региона - обезлюдяването, високата безработица и лошата инфраструктура. Народните..

публикувано на 30.05.25 в 15:36

Читалищните състави в Мездра с много изяви през юни

Много изяви предстоят за колективите към градското читалище “Просвета 1925 - Мездра” за месец юни. До 2 юни танцовите състави  “Мездра” и  “Мездра - Джуниър” участват във Фестивал на розата в Испарта, Турция.  На 1 юни читалището е  домакин на кастинг за “Мис Искърско дефиле”. На 2 юни танцьорите от  ФТА “Мездра” ще участват в празник на с...

публикувано на 30.05.25 в 13:58

Училището в Брегово отбелязва две важни годишнини за българите

Средно училище „Св. св. Кирил и Методий“  Брегово ще отбележи 1170 години от създаването на глаголицата - първата българска писменост и 1160 години от покръстването на българите. Ще бъдат посрещнати важни гости, казва директорът на училището Илияна Кръстева:  "Две знакови личности посрещаме-  Негово Високопреосвещенство Пахомий,  Видинския..

публикувано на 30.05.25 в 12:45

Фестивалът "Лачени обувки" завладя Берковица

Берковица за поредна година е сцена на вдъхновение и радост. Официално бе открит Международния детски фестивал на изкуствата "Лачени обувки“ в града. Това е 29-тото му издание, а повече за предстоящите прояви сподели Александра Лазарова , гл. специалист "Култура и туризъм" в Община Берковица. "Изключително много се вълнуваме, тъй като тази..

публикувано на 30.05.25 в 11:46